Girti vairuotojai - piktžaizdė, apie kurią nuolat primena policijos skelbiamų įvykių suvestinės: šie Jonavoje pareigūnams įkliūva kone kelis kartus per savaitę. Deja, bet neišvengiama ir alkoholio tvaiko lydimų eismo įvykių: vien praėjusiais metais Jonavos rajone įvyko 12 avarijų, sukeltų būtent neblaivių vairuotojų. Vienas iš jų - įskaitinis įvykis: sužeista automobilio keleivė.  Pastaruoju metu Lietuvą sukrėtus ne vienam itin skausmingam, gyvybių pareikalavusiam eismo įvykiui, visuomenėje kilo įvairių diskusijų: kol vieni piktinosi vairuotojų neatsakingumu, kiti pirštu bedė į asmenis, besipiktinančius policijos pareigūnų reidais ir apie juos viešai informuojančius socialiniuose tinkluose. Portalas jonavoszinios.lt pasidomėjo, ką apie tai mano patys policijos pareigūnai. 

,,Pranešdami apie tai, kur policijos pareigūnai vykdo policinę priemonę ar pastatytas greičio matavimo įrenginys, žmonės padeda, pavyzdžiui, neblaiviam vairuotojui išvengti atsakomybės. Gavęs tokią informaciją, galbūt, neblaivus vairuotojas važiuos kitu maršrutu ir bandys būti nepagautas. Visgi, tuo pačiu jis rizikuos savo ir kitų eismo dalyvių saugumu.

Bet galima įžvelgti ir pliusų. Gavę informaciją apie stovinčią policiją, vairuotojai važiuos, galbūt, atidžiau ir atsargiau. Tad šioje situacijoje galima įžvelgti ir teigiamų, ir neigiamų dalykų", - paaiškino Kauno apskr. VPK komunikacijos poskyris. 

Džiaugiamasi, kad policijos pareigūnai dažnai sulaukia pilietiškų jonaviečių informacijos apie vykdomas nusikalstamas veikas. Tarp pastarųjų - ir vairavimas išgėrus.

,,Visuomenė nėra abejinga ir netoleruoja nusikaltimų, apie tai informuoja pareigūnus, jog būtų užkirstas kelias galimai nusikalstamų veikų įvykdymui, kad būtų sustabdytas kilęs pavojus žmonių gyvybei. Pilietiški žmonės praneša apie galimai neblaivius ar nuo narkotinių-psichotropinių medžiagų apsvaigusius transporto priemonių vairuotojus, chuliganiškai kelyje besielgiančius vairuotojus, apie triukšmingas transporto priemones bei asmenis trikdančius viešąją tvarką (šiukšlinančius, triukšmaujančius ir kita), agresyviai nusiteikusius asmenis ir kitus", - teigė komunikacijos poskyris. 

Skaičiuojama, kad vien per 2022 m. Jonavos rajone 83 vairuotojams skirtos baudos už vairavimą neblaiviems (kuomet neblaivumas svyravo nuo 0,41 prom. iki 1,5 prom.) ir 77 neblaiviems vairuotojams (kuomet neblaivumas buvo daugiau nei 1,5 prom.). 

Asociatyvi archyvo nuotr.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: