Spalio 5 - ąją socialiniame tinkle „Jonava fotografijose šiandien“ pasidalinta nuotrauka sukėlė tikrą komentatorių audrą. Kosmonautų g. 22 namo nuotrauka su pavadinimu ,,Jonavos m. renovacijos puošmena" vos per parą sulaukė virš 300 reakcijų, apie 100 komentarų bei buvo intensyviai dalijamasi. Nuotraukoje užfiksuota namo siena su beveik visomis suskeldėjusiomis plokštėmis.
Komentatoriai negailėjo priekaištų tiek renovaciją atlikusiems statybininkas, tiek bendrovei ,,Jonavos paslaugos", administruojančiai daugiabučius.
To namo gyventojai tikino, kad už renovaciją mokama paskola, o statybų bendrovė jau bankrutavo ir nėra kam pasirūpinti plokščių keitimu.
Daugiabučio nuotrauką persiuntėme bendrovei „Jonavos paslaugos“ bei pasiteiravome, ar įmonei yra žinoma šio namo situacija? Taip pat paprašėme pakomentuoti, kodėl taip deformavosi ir suskilo plokštės? Ar jos bus keičiamos ir kieno sąskaita tai bus atliekama? Kaip greitai galima tikėtis sienos tvarkymo, jei jis iš vis yra planuojamas?
Susidariusią situaciją pakomentavo bendrovės „Jonavos paslaugos“ l. e. p. direktoriaus pavaduotojas daugiabučių namų administravimui Romualdas Dautartas:
„Paplitusi renovuoto namo plokščių nuotrauka, kuriame matomi fasado defektai – sukelia klaidingą nuomonę apie patį pastato atnaujinimo (modernizavimo) procesą ir jo tikslus.
Daugiabučio gyvenamojo namo atnaujinimas (modernizavimas) – neišvengiamas procesas ne tik ženkliai sumažinantis šildymo sąskaitas (savarankiškas patalpų temperatūros pasirinkimo būdas), bet ir pagerinantis gyvenimo aplinką, kokybę ir pakeliantis būsto vertę. Taip pat, daugiabučių namų modernizavimas miesto gyventojams įneša tvarkos, grožio ir pastovumo pojūtį. Nerenovuojant morališkai ir fiziškai pasenusio daugiabučio gyvenamojo namo, jis kaip ir bet kuris kitas nekilnojamojo turto (NT) objektas dėvisi ir su laiku reikalauja remonto ir atskirų pastato dalių atnaujinimo.
Daugiabučių namų po atnaujinimo (modernizavimo) proceso atsiradusių defektų pašalinimo klausimas yra sprendžiamas apimant visus fasado šiltinimo ir apdailos procesus, kurie atsiranda reaguodami į aplinką.
Natūralu, kad atliekant fasado apdailos ir šiltinimo darbus galimi brokuotų medžiagų, neteisingai atliktų darbų procesai, kurie iššaukia medžiagų, konstrukcijų deformacijas, pakitimus.
Mes, kaip paskirtas daugiabučių namų administratorius, operatyviai reaguojame ir sprendžiame atsiradusias problemas, tačiau natūralu, kad yra tokio dydžio objekte sprendimų, kurie užima daug laiko ir neįvyksta akimirksniu. Norime pabrėžti, kad paplitusią renovuoto daugiabučio namo plokščių nuotrauką, kurioje matosi vizualiniai plokščių defektai, namo energetiniam efektyvumui, šilumos energijos sutaupymui įtakos neturi. Visi atsiradę namo modernizavimo (atnaujinimo) defektai yra oficialiai pateikiami rangovams atlikusiems statybos montavimo darbus, kurie įstatymų numatyta tvarka privalo savo lėšomis pašalinti atsiradusius defektus skubos tvarka.
Informuojame, kad šio daugiabučio gyvenamojo namo Kosmonautų g. 22, Jonava, fasado defektai planuojami šalinti 2024 m. Minėtu atveju plokščių keitimas bus atliktas, defektų šalinimo procesas nebus susijęs su gyventojų lėšomis“, - paaiškino R. Dautartas.