Antradienį, balandžio 26 dieną, Nacionalinės futbolo akademijos manieže vyko respublikinio konkurso „1:0 vokiečių kalbos naudai“ finalas. Šį konkursą, skirtą 5-6 klasių moksleiviams, besidomintiems futbolu ir vokiečių kalba, jau devintus metus organizuoja Goethe‘s institutas kartu su Lietuvos futbolo federacija ir Lietuvos masinio futbolo asociacija.

Sėkmingai įveikusi 1-ąjį etapą (reikėjo sukurti trumpą filmuką tema „Futbolas ir mes“), į konkurso finalą buvo pakviesta progimnazijos 6-ų klasių komanda „Fußball- und Musik-Freunde“. Finale, kuris prasidėjo įkvepiančiais Vokietijos ambasados kultūros atašė p. Anja Luther, Goethe‘s instituto kalbos skyriaus vadovės Nijolia Buinovskaja ir Lietuvos masinio futbolo asociacijos prezidento Sergejaus Slyvos sveikinimo žodžiais, susitiko 12 komandų iš įvairių Lietuvos miestų. Jos demonstravo savo vokiečių kalbos žinias, atliko užduotis apie Europos futbolo klubus, garsiausius futbolininkus, orientavosi Europos žemėlapyje, nurodydami futbolo klubų šalį ir miestą. Taip pat buvo vertinami komandų prisistatymai. Po pietų Lietuvos masinio futbolo asociacijos atstovas ir treneris Martynas Karpavičius pakvietė visas komandas į bendrą treniruotę, po kurios prasidėjo įnirtinga kova futbolo aikštelėje. Visi troško laimėti!

Labai gerai atlikusi vokiečių kalbos ir futbolo komandų užduotis, puikiai parengusi prisistatymą ir nė vienų futbolo rungtynių nepralaimėjusi mūsų progimnazijos komanda tapo respublikinio konkurso „1:0 vokiečių kalbos naudai“ nugalėtoja. Džiaugsmui nebuvo ribų, juk pagrindinis prizas – kelionė į Berlyną! Ten komanda dalyvaus futbolo treniruotėse su bendraamžiais iš Čekijos, Slovakijos, Lenkijos, lankysis Berlyno futbolo klube „Hertha BSC“ ir stebės jų varžybas, dalyvaus ekskursijoje po Vokietijos sostinę.

Dėkojame konkurso organizatoriams už nuostabų ir mokinius motyvuojantį renginį, dalyviams – už draugiškas šypsenas, vedėjui Vaidotui Rasteniui – už gerą nuotaiką ir puikų varžybų moderavimą, Goethe‘s instituto pedagoginio bendradarbiavimo, vokiečių kalbos kursų ir egzaminų programų koordinatorei Margaritai Repečkienei už šiltą bendravimą ir komandų kuravimą, ruošiantis konkursui.

Nuoširdžiai sveikiname ryžtingą ir energingą Jonavos Justino Vareikio progimnazijos komandą su pergale: Andrėją Dorošenko (6a kl.), Kotryną Jakštaitę (6d kl.), Nojų Kavaliauską (6a kl.), Matą Mecelį (6b kl.), Gerdą Auksutytę (6a kl.), Eividą Ruckį (6a kl.) ir  komandą ruošusius mokytojus: vokiečių kalbos mokytoją Jurgitą Skamaročienę, muzikos mokytoją Živilę Talalienę, fizinio ugdymo mokytoją Marių Šimulį. Džiaugiamės mokinių tėveliais, kurie skatino savo vaikus tobulėti ir siekti pergalės.

Konkursas „1:0 vokiečių kalbos naudai“ unikalus tuo, kad natūraliai apjungia kelis mokomuosius dalykus. Mokiniai, ruošdamiesi šiam konkursui, nejučia paniro į vokiečių kalbos, futbolo, geografijos, muzikos, teatro sritis, įgijo įvairių bendrųjų kompetencijų. Tokia integracija skatina moksleivių susidomėjimą, įprasmina mokymąsi, kelia motyvaciją, sudaro galimybę naujų dalykų išmokti per mokiniams įdomią veiklą. O šalia esantys mokytojai, dirbdami komandoje, padeda mokiniams atrasti jų stiprybes ir skatina siekti geriausio įmanomo rezultato.

Bendruomenės vardu

Jonavos Justino Vareikio progimnazijos direktorė Olga Mediekšė

 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: