Kovo 8-ąją – tarptautinę moterų solidarumo dieną – jonavietės sutiko geros muzikos apsuptyje.

Nuostabiausią koncertinę programą dovanojo Česlovas Gabalis, Jeronimas Milius ir Feliksas Zakrevskis, kurios metu akustiškai suskambėjo žinomos pop ir roko baladės.

Aštuntus metus iš eilės vykusių „Metų jonavietės“ apdovanojimų metu buvo apdovanotos net dvi, savo kasdieniais darbais ir prasmingomis veiklomis nusipelniusios moterys. Tai – Karolina Petrenčiuk-Naujokienė ir Beatričė Bernotienė.

Karolina Petrenčiuk-Naujokienė dirba Jonavos kultūros centro direktoriaus pavaduotoja bendriesiems ir ūkio reikalams, organizuoja renginius Bukonių kultūros centre. Aktyvi visuomenininkė ir kultūrininkė Aleksandro Stulginskio universitete yra įgijusi viešojo administravimo magistro laipsnį, baigusi kaimo plėtros administravimo studijų programą. Metų jonavietės konkurso nugalėtoja septynerius metus pirmininkauja Kulvos bendruomenei, be to, yra politikė – Jonavos rajono savivaldybės tarybos narė, Kaimo reikalų komiteto pirmininko pavaduotoja, Jonavos Janinos Miščiukaitės meno mokyklos tarybos narė, Jonavos rajono savivaldybės jaunimo reikalų tarybos pirmininko pavaduotoja, Jonavos rajono vietos veiklos grupės valdybos narė.

Metų jonavietė aktyviai dalyvauja visuomeninėje veikloje, konsultuoja bendruomenes joms aktualiais klausimais, o 2018 m. yra apdovanota garbingu „Šviesos bokšto“ apdovanojimu už asmeninę iniciatyvą įgyvendinant projektus ir svarų indėlį organizuojant Kulvos bendruomenės renginius. Jauna moteris koordinuoja kultūros savanorių veiklą, šoka Jonavos kultūros centro linijinių šokių grupėje „Aksomas“. Karolina sako, kad šalia visų pareigų ji tiesiog dukra, sesuo, krikšto mama, žmona ir tiesiog draugė bei žmogus.

Anot Karolinos, „iš gyvenimo reikia imti viską, ką jis duoda, nes gyvename tik vieną kartą“.

Pabėgėlių priėmimo centro vadovė, koučerė, lektorė, verslo konsultantė Beatričė Bernotienė aplinkinių apibūdinama kaip savarankiška, atsakinga, komunikabili, mėgstanti naujoves, puikiai komandoje dirbanti asmenybė, kuri moka anglų, rusų ir vokiečių kalbas. Nenuostabu, juk Beatričė baigė mokyklą sidabro medaliu, o vėliau – vokiečių kalbos ir literatūros studijas Lietuvos edukologijos universitete. Kauno technologijos universitete ši iškili asmenybė įgijo vadybos ir verslo administravimo magistro kvalifikacinį laipsnį.

Vadovavimo, projektų valdymo patirtis, analitinis mąstymas, bendradarbiavimas su organizacijomis ir žmonėmis, pagalba prieglobstį gavusiems užsieniečiams ir didžiulis indėlis integruojant pabėgėlius Lietuvoje padeda Beatričei apgalvotai priimti sprendimus, reaguoti į iškylančius iššūkius. Vienas iš jų – organizuojamas sistemingas lietuvių kalbos mokymas centre bei vaikų integracija mokyklose, tačiau „Metų jonavietės“ konkurso nugalėtoja B. Bernotienė iššūkių nebijo. Ne veltui laisvalaikiu užsiima koučingu, domisi lyderyste, mėgsta keliauti, atrasti ir pažinti naujus dalykus.

Nors dėl ligos apdovanojimo Beatričė pasiimti negalėjo – vietoje savęs delegavo dukterį Emiliją, o susirinkusiems prašė perduoti padėką, kvietė rinktis ir vertinti tikrus dalykus gyvenime – laisvę mąstyti, galimybę rinktis, kurti, skleisti gėrį, šypsotis ir palaikyti šalia esantį.

JKC inf.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: