Neatslūgstant įtampai dėl koronaviruso COVID – 19 bei besitęsiant karantinui, oficialios ir net melagingos informacijos srautai taipogi „atakuoja“ gyventojus.  Kiekvienas šalies pilietis dėl šios situacijos turi savo nuomonę, pastebėjimus ar įsitikinimus ir kiekvienas turi tokią teisę. O štai dar vieną istoriją, tikrą ar pagražintą – nežinia,  pasakoja portalo jonavoszinios.lt skaitytojas Juozas (vardas išgalvotas, tikrasis redakcijai žinomas). Dalinamės Juozo pasakojimu, kuris jį išgirdo iš mūsų kraštiečio.

„Mūsų kraštietis, koronaviruso akivaizdoje dirbantis tarptautinėje kompanijoje, pasidalino patirtimi, kaip pasiruošta stambioje pramonės įmonėje (įmonės pavadinimas neskelbiamas dėl konfidencialumo) ir kaip dirbama COVID – 19  karantino sąlygomis.

Pirmiausia su pasikeitusia tvarka buvo supažindinti visi gamyklos rangų vadovai, darbuotojai, aptarnaujantis personalas. Prie įvažiavimų į įmonės teritoriją pastatytos užkardos, uždrausta be atskiros patikros - t.y. įmonės gydytojo ir med. personalo, patekti į teritoriją. Kiekvienas įeinantis į gamyklos teritoriją aprūpinamas apsaugine kauke FFP3, kuri veiksminga 8 val.

Pasirūpinta apsaugos priemonėmis subrangovų darbuotojams -  jiems skirtos specialios patikros vietos, o zonos pažymimos tam tikra spalva, iš kurių jie negali pasitraukti viso darbo metu. Jų darbo pradžia prasideda vėliau, siekiant išvengti kontaktų su įmonės personalu. Maitinimas bei vanduo jiems patiekiamas atskirose palapinėse - įrengtose lauko kavinėse.

Gamyklos darbuotojai, dirbantys pamainose, taip pat suskirstyti pagal spalvas: raudonieji, mėlynieji, žalieji. Jų darbo drabužiai taip pat trijų minėtų spalvų. Tad kiekvienas cechas atskirtas nuo bendravimo ir susisiekimo su kitos spalvos kolegomis.

Darbuotojai persirengia jiems skirtose rūbinėse, kurios taip pat sužymėtos spalvomis bei atskirtos viena nuo kitos 2 m atstumu. Parengta tvarka - persirengti tik pagal spalvą įrengtose vietose. Tualetai taipogi išdėstyti atsižvelgiant į darbuotojų spalvų grupes. Įmonės personalo maitinimosi grafikas, vietos kavai ir vandeniui atsigerti - taip pat pagal spalvas. Tarp valgymų privalomos pertraukos dezinfekcijai. Kiekvienos pamainos darbo drabužiai skalbiami kasdien, nesant galimybėms - privalomi vienkartiniai, apsauginiai drabužiai.

Kiekvienas darbuotojas aprūpintas skaitmeniniu termometru, kuriuo jis gali naudotis šeimoje. Kiekvieną kartą prieš pamainą darbuotojas privalo pasimatuoti temperatūrą ir savo rodmenis nusiųsti įpareigotam šią patikrą atlikti asmeniui. Tik po to jis gali vykti į darbą.

Visi darbuotojai vežami atskiru transportu tiesiai iki darbo vietos. Transporto priemonės vairuotojas ant rankovės turi tam tikros spalvos juostą, kuri nurodo į kurią darbo zoną jis gali vykti. Norint atskirti visų darbo grupių spalvas, administracijai ir kitiems darbuotojams išduoti rankogaliai, rodantys spalvų grupes.

Kiekviena detalė bei smulkmena apsaugo mus nuo didesnės problemos kovojant su COVID - 19, todėl visi turime būti ypatingai disciplinuoti.

Kadangi mūsų rajone taip pat turime stambių bendrovių, kuriose dirba virš 1000 žmonių, todėl būtų įdomu žinoti - kokių apsaugos reikalavimų imtasi rajone. Tikriausiai ir rajono vadovai , ir miestelėnai turėtų žinoti apie tai, kokių priemonių imtasi mūsų bendrovėse, kad būtume saugūs visi ir išvengtume baisesnių pasekmių. Likime sveiki ir atsakingi už save ir šalia esantį“, - pasakojimu su jonavoszinios.lt dalinasi Juozas.

*** 

Tai subjektyvi skaitytojo nuomonė, kuria pasidalinome su skaitytojais! jonavoszinios.lt  nėra atsakinga už Juozo pasakojimą bei išsakytas mintis ar galimus informacijos netikslumus.

Pasidalinkite savo istorijomis ar nuomonėmis su kitais. Laukiame Jūsų laiškų el.paštu: jonavoszinios@gmail.com 

Taip pat savo nuomone galite pasidalinti ČIA.

Asociatyvi pixabay.com nuotrauka 

Portalo jonavoszinios.lt informaciją skelbti, atgaminti, atkurti, reprodukuoti ar kitaip plagijuoti kitose visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose, be raštiško ar žodinio UAB "Jonavos žinios" sutikimo draudžiama. Visos teisės saugomos.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: