Jonava prieš Šakius – lygiai po metų. Jonaviečiai vienu tašku įveikė „Vytį“, kai komandos „NKL-Vikinglotto“ lygoje susitiko pastarąjį kartą – 2019-ųjų gruodžio 5-ąją. Tai vienintelė Jonavos pergalė per 10 pastarųjų tarpusavio rungtynių (1-9). Dabar Jonava prieš „Vytį“ stoja gerokai pasikeitusi. Iš dabartinės „CBet“ sudėties tik Redas Jakubauskas ir Nojus Pankratjevas dalyvavo mače prieš metus, kai pergalę likus 6 sekundėms tolimu metimu išplėšė Juozas Balčiūnas, nutraukdamas 9-ių pralaimėjimų „Vyčiui“ seriją.

Ketvirtadienį „CBet“ pasiekė trečią didžiausią klubo pergalę (+42) NKL istorijoje, po didžiosios pertraukos sutraiškydami Molėtų „Ežerūną-Atletą“ (1-10), o „Vytis“ rezultatu 87:74 susitvarkė su lygos lydere Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ (9-2).

7-ias pergales iš eilės iškovojusi „CBet“ (7-1) turnyrinėje lentelėje užima 3-ią vietą, „Vytis“ (7-2) – laipteliu žemiau. 3x3 krepšinio rinktinių treneris Dainius Novickas sako, kad tai turėtų būti „akiai gražios rungtynės“, o laimėtoją greičiausiai lems tai, kiek jėgų kiekviena komanda išsaugos savo rezerve. Tai ypač aktualu „Vyčiui“.

„Per kelias dienas laimėti prieš dvi lyderių penketo komandas „Vyčiui“ bus sunku“, – įsitikinęs D. Novickas.

Prieš marijampoliečius „Vytis“ žaidė aštuoniese – be traumuotų Mariaus Užupio ir Henriko Aleknos. „Jei kris tritaškiai ir pavyks išsilaikyti taškas į tašką visas rungtynes, „Vytis“ turės gerus šansus laimėti, bet bijau, kad jėgų Šakiams gali pritrūkti“, – teigė D. Novickas.

Po 91,1 taško pelnanti „CBet“ yra rezultatyviausia NKL komanda. „Vytis“ taip pat renka daug – po 84,8 taško, tačiau svečiams veltis į taškų lenktynes su Jonava, pasak D. Novicko – labai pavojinga.

„Nors ir stokoja susižaidimo, „CBet“ puolimo arsenalą turi labai stiprų. Manau, nuvargusiam „Vyčiui“ įsivelti į taškų lenktynes su Jonava nėra paranku. Jei „CBet“ pabėgs į priekį, Šakiai turės bėdų“.

Vis dėlto ryškia mačo favorite Jonavos D. Novickas taip pat nelinkęs vadinti. Jis atkreipė dėmesį, kad varžovai, kuriuos iki šiol nuo kelio šlavė „CBet“, nebuvo „Vyčio“ kalibro.

„Kaip ir „Vytis“, Jonava turi labai stiprų starto penktą. Tačiau „Vyčio“ keitimai yra stipresni. Vien broliai Lavrinovičiai kiek gali duoti, Šarūnas Vingelis nuo suolo žaidžia taip pat sėkmingai kaip ir pradėdamas rungtynes starto penkete. Gabrielius Čelka yra geras žaidėjas ir sumažėjus rotacijai gaus šansą tai įrodyti“.

Krepšinio komentatorius Tautvydas Kubilius sako, kad tai bus „labai įdomių mikrodvikovų rungtynės“, ir taip pat prognozuoja rezultatyvų krepšinį.

„Vytis“ kelis sezonus iš eilės, dar nuo Aurimo Jasilionio laikų, galima sakyti, yra puolimo komanda. Tas braižas nesikeičia – „Vytis“ praktiškai visose rungtynėse tiesiog stengiasi įmesti daugiau nei varžovai. O ir „CBet“, turėdama tiek talento puolime, kol kas negali kalbėti apie gerą gynybą, todėl stengiasi žaisti atakuojantį krepšinį. Taigi, manau, vyraus greitas, dinamiškas, paprastas ir rezultatyvus krepšinis“, – paklaustas, kokių rungtynių galima tikėtis, Jsk.lt svetainei teigė T. Kubilius. 

„Psichologiškai, manau, ši pergalė pirmiausia „Vyčiui“ labai reikalinga. „CBet“ supranta, kad dar yra toli nuo savo optimalaus žaidimo ir formos, o „Vyčiui“ nugalėti tokią ambicingą Jonavos komandą psichologiškai būtų labai naudinga“, – kalbėjo T. Kubilius

Akistatoje su buvusių LKL žaidėjų pagrindu sudaryta „CBet“ komanda, pasak T. Kubiliaus, motyvacijos ypač turėtų nestigti broliai Lavrinovičiai, kurie „savo patirtimi šiame mače gali suvadinti labai didelį vaidmenį“.  

„Nebus M. Užupio, tačiau galima laukti „Vyčio“ bandymų laužti per priekinę liniją. Aurelijus Pukelis, kas be ko, bus labai svarbus, nes nematau „CBet“ gretose žaidėjo, kuris būtų tinkamas matchup‘ui prieš A. Pukelį“, – sakė T. Kubilius

Ketvirtadienį „CBet“ gretose debiutavo Andražas Kavašas, vidurio puolėjas iš Slovėnijos, į „Ežerūno-Atleto“ krepšį įmetęs 11 taškų, bet turėjęs bėdų dėl asmeninių pražangų.

„Taip, jo darbas padėti užlopyti „CBet“ spragas po krepšiu, tačiau kol kas sunku kalbėti apie šio žaidėjo pajėgumą. 2-4 pozicijose „CBet“ atrodo tikrai įspūdingai, bet penktoje pozicijoje trūksta jėgos, tad Jonavai daug kas priklausys nuo to, kaip įsilies A. Kavašas“, – sakė T. Kubilius.

Abu pašnekovai pripažino, kad ambicingi „CBet“ sezono tikslai nėra laužti iš piršto, tačiau pabrėžė, kad kelias iki finalo ketverto Jonavai nebus lengvas. Virginijaus Šeškaus kariaunai, pasak šių krepšinio ekspertų, dar reik daug darbo nudirbti, kad užsitarnautų neabejotinos lygos favoritės vardą.

„Tos ambicijos, kai turi sudėty Tomą Delininkaitį, Aurimą Urboną, Darių Tarvydą, yra pagrįstos. Aišku, žaidimas pradžioje šlubavo, o dabar apie nesėkmes sunku kalbėti, kai žaidžiama su vidutiniokais, bet to susižaidimo, vienas kito supratimo rungtynėse su „Vyčiu“, manau, gali pritrūkti“, – kalbėjo T. Kubilius.

„Akivaizdu, kad komanda sudaryta laimėti NKL, bet, manau, bus labai sunku, – teigė D. Novickas. Dar nematau Jonavos užtikrinta favorite, kadangi turi silpnų grandžių – trūksta ir vidurio puolėjo, ir rotacijos žmonių, lygiaverčių keitimų. Be to, ir pati NKL išties sustiprėjusi. Dauguma varžovų norės įkasti komandai, kuri garsiai pasakė, jog nori laimėti ir eiti į LKL. Daug komandų prieš „CBet“ žais su dviguba energija“.

„Manau, Jonava dar nėra stipriausia komanda NKL. Yra geriau susižaidusių, metai iš metų šlifuotus branduolius turinčių komandų. Ne tik „Vytis“ – ta pati Marijampolė, Telšiai. Maždaug penkios komandos turi vienodus šansus laimėti NKL, tad Jonavai bus daug reikalų“, – pridūrė D. Novickas.

Visų pirma – treneriui Virginijui Šeškui.

„Tai didžiausią patirtį NKL turintis treneris, bet Virgį suprantu, jam dvigubai sunkiau – juk lūkesčiai milžiniški. Jei V. Šeškus treniruoja NKL komandą, antra vieta netenkina, – kalbėjo D. Novickas. Yra dvi medalio pusės: faktas, kad V. Šeškus turi visą reikalingą patirtį ir supratimą, kaip laimėti NKL, ką jau yra padaręs, bet tuo pačiu – turi atlaikyti didelį spaudimą, kuris tikrai nepadeda“.

Jonavos „CBet“ ir Šakių „Vyčio“ rungtynės šeštadienį prasidės 19.30 val. Jas tiesiogiai galima stebėti per „Info TV“ ir Delfi.tv“.

 

Taip pat skaitykite: