Skintų žiedų dekoracijos

Turbūt pagrindinis šventinę nuotaiką kuriantis atributas – gėlių žiedai. Plačiame įprastų ir egzotiškų gėlių asortimente nepasimesti padės palaikoma darni stilistika. Tiems, kuriems rūpi tam tikri meilės, tikėjimo simboliai, verta pasidomėti atitinkamų gėlių simbolika. Mažųjų šventei rekomenduojama dairytis šviesios, pastelinių spalvų paletės arba sodrių, bet prigesintų tonų. Klasikinį stilių papuoš rožės, tulpės, bijūnai, o žaismingumo suteiks skintų lauko gėlių rūšys.

Šiandien planuoti bei užsakyti tokias krikštynų dekoracijas itin lengva – aukštos kokybės gėlės Kaune, Vilniuje, Klaipėdoje ir kituose Lietuvos miestuose pristatomos tiesiai į namus ar pačią renginio vietą. Nebūtina viso stalo nukloti gėlėmis, užtenka kelių didesnių puokščių, padėtų skirtingose stalo vietose arba išskirstomų mažesnėmis puokštelėmis. O šios pamerkiamos skirtingose vazose ir išdėliojamos per visą stalą.

Natūralaus audinio staltiesė

Vaikų krikštynų šventėse populiaru išlaikyti švelnų, natūralų braižą. Be augalų ir žalumos šakelių pravartu pasirūpinti natūralaus audinio staltiese. Tai gali būti medvilninis ar unikalią tekstūrą išlaikęs lino gaminys. Tokios medžiagos palankios ne tik dėl kuriamo subtilaus įvaizdžio, bet ir ne tokio „reiklaus“ pateikimo. Pavyzdžiui, susiglamžiusi įprasta, klasikinė medžiaga atrodys nepatraukliai, o štai glamžytas linas įneš daugiau charizmos.

Originalus kėdžių apipavidalinimas

Nedidelei šventei puošnumo suteiks sumanios kėdžių dekoracijos. Specialistai skatina pasitelkti fantaziją ir drąsiau eksperimentuoti. Elegancijos suteiks dideli kaspinai iš natūralaus audinio, o viską pagyvins žalumos šakelės, minimalistiniai gėlių deriniai, medžiaginės vėliavėlės. Vienintelis klausimas – norima sukurti harmoningą detalę ar išsiskiriančius akcentus. Atsakius į jį, bus paprasčiau derinti spalvas bei tekstūras.

Išraiškingi indai ir stalo įrankiai

Stalo dekoravimo guru pataria įkvėpimo ieškoti visur – gamtoje, skirtingų spalvų deriniuose ar net močiutės indaujoje. Unikalūs indai padeda perteikti šventišką idėją. Rekomenduojama pasitelkti sluoksnių metodą – ant didesnių lėkščių sudėti mažesnes, o jas papildomai papuošti medžiagine servetėle, žalumos šakele. Įdomiai atrodo derinamos kontrastingos detalės, pavyzdžiui, moliniai ir krištolo gaminiai. O štai mažomis gėlytėmis išmargintais porcelianiniais puodeliais pagyvinamos klasikinės lėkštės.

Nuotraukų „sienos“ parengimas

Galiausiai, svarbu ne tik sukurti įsimintiną krikštynų puotą savo šeimai, bet ir ją įamžinti. Vadinamasis nuotraukų kampelis gali atlikti kelias funkcijas. Pavyzdžiui, gėlėmis puoštas didelis rėmas ant kojelių, priešingai nei masyvi spaudos siena, dailiai atrodys tiek nuotraukose, tiek bendroje aplinkoje. Kelios originalios, nesudėtingai įgyvendinamos fotosesijos akcento idėjos:

  • natūralaus medžio suoliukas arba kėdės, aprištos gėlėmis;
  • šviesus molbertas su vaiko vardu, data, keliais pritvirtintais balionais;
  • didelė medinė „arka“, kampuose dekoruota kvapniais žiedais ir lengvai krintančiu audiniu;
  • ant kojelių stovintis rėmas, pagyvintas balionais, audiniais, žaluma.

Beje, bet kokį fotosesijos centru tapsiantį elementą pravartu gražinti tais pačiais, pagrindinį stalą bei kėdes puošiančiais augalais.

Atėjus šiltajam sezonui, dekoravimo specialistai skuba priminti – ruošiant krikštynų šventės vietą, svarbus ne daiktų kiekis, o subtilus jų pateikimas, suderintos, skoningos detalės. Nuo ko pradėti? Pasirinkite spalvų paletę, dominuojančias tekstūras ir būtinai peržvelkite, ką jau turite namuose. Beliks trūkstamus atributus patogiai užsisakyti tiesiog internetu!

Taip pat skaitykite: