Goda Butaitė – 19-metė mergina vos per metus spėjusi susižerti ne vieną laimėjimą kūno rengybos varžybose. Vytauto Didžiojo universitete biotechnologijų mokslus kremtanti jonavietė šiais metais atstovavo Lietuvai ir IFBB Europos kultūrizmo bei fitneso čempionate. Kaip sako pati G. Butaitė, kiekvienose varžybose ji įgauna įvairiapusės patirties, tačiau sporto nauda nesibaigia vien tik kūno tobulinimu – jonavietė neabejoja, kad jo dėka ji tapo stipresne asmenybe.


Degė motyvacija


Lietuvos kultūrizmo, fitneso ir bikini atvirojo 41-ojo čempionato „Fit pairs“ laimėtoja (pasirodė kartu su D. Rapšiu), Lietuvos jaunimo ir „Fit model“ pirmenybių jaunimo merginų bikini kategorijos II vietos laimėtoja, Lietuvos kultūrizmo, fitneso, bikini ir „Fit model“ 31-osios atvirosios taurės varžybų jaunimo bikini kategorijos iki 23 m. čempionė – tai tik dalis G. Butaitės titulų. Ji juos pelnė per itin trumpą savo kaip sportininkės karjeros kelią – pirmą kartą ant kūno rengybos varžybų scenos jonavietė užlipo praėjusį rudenį. Tiesa, tuomet G. Butaitė nepelnė prizinės vietos, tačiau tai jos nei kiek nenuliūdino.


,,Pirmasis mano varžybinis startas įvyko Tauragėje. Ten, savo kategorijoje, t. y. jaunimo bikini iki 23 m., buvau šešta iš šešių. Kadangi žinojau, kad viską padariau taip, kaip reikėjo, likau labai laiminga. 


Po šių varžybų tik dar labiau degiau motyvacija tobulėti ir siekti aukštesnių rezultatų“, – kalbėjo mergina.


Veiklomis turtingas miestas


Dar mokydamasi pagrindinėje mokykloje mergina lankė sportinę aerobiką, taip pat užsiėmė lengvąja atletika, kartu su bendramoksliais dalyvaudavo keturkovės varžybose. Prisimindama pirmuosius savo žingsnius sporte G. Butaitė džiaugiasi, kad Jonavoje gyvenantis jaunimas turi puikias galimybes propaguoti aktyvų gyvenimo būdą.


,,Man su kiekvienais metais meilė sportui tik didėjo: pamažu pradėjau domėtis sveika mityba, pakeičiau savo gyvenimo būdą ir aktyvus laisvalaikis bei sveika gyvensena tapo neatsiejama mano kasdienybės dalimi.


Galiu pasakyti, kad Jonavoje yra daugybė įvairių sporto šakų būrelių, kiekvienas jonavietis, ir ne tik, gali įsitraukti į jam patinkančią veiklą bei siekti aukštumų. Čia sudaromos sąlygos pasiruošti ir dalyvauti ne tik Lietuvos, bet ir kitų šalių varžybose“, – kalbėjo G. Butaitė.


Atrodė nepasiekiama


Būdama paaugle jonavietė žavėjosi kūno rengyba užsiimančių sportininkių išvaizda, tačiau net nesitikėjo, kad vieną dieną stovės šalia jų ant scenos. 


,,Stebėdavau jas ir grožėdavausi, apie varžybas svajodavau tik tyliai. Tada net negalvojau, jog šios svajonės taps realybe. Man tai atrodė nepasiekiama.


Visgi, atėjo metas, kai nusprendžiau pabandyti. Prireikė 3 mėnesių specialaus pasiruošimo ir varžybose rungiausi pati“, – kalbėjo G. Butaitė. 


Atstovavo Lietuvą


Šiais metais mergina dalyvavo ne tik Lietuvoje bei Latvijoje surengtose varžybose, bet ir Ispanijoje vykusiame Europos kultūrizmo ir fitneso čempionate.  


,,Savo kategorijoje užėmiau 5-ąją vietą. Džiaugiuosi čia sukaupta patirtimi. Man buvo labai įdomu pamatyti aukšto meistriškumo sportininkus iš įvairių šalių. 


Ten jaučiausi tikrai gerai, nes suvokiau, jog mane supa žmonės su tokiais pačiais tikslais. 
Tiesą sakant, man pačiai buvo keista, jog būdama tik 18-os metų, jau turėjau galimybę sudalyvauti tokio lygio varžybose.


Nepaisant to, lipdama ant scenos jaučiausi labai drąsiai, jaučiau visapusišką palaikymą iš savo komandos, todėl visiškai nesijaudinau“, – kalbėjo G. Butaitė.

Ilgai lydėjo prisiminimai


Paklausta, kas jai paliko didžiausią įspūdį Europos čempionate, mergina pasakoja apie išskirtinį dėmesį sportininkams.


,,Įdomu bei neįprasta buvo tai, kad viešbučio, kuriame viešėjo sportininkai, restoranas gamino maistą, skirtą būtent besiruošiantiems varžyboms. Dėl to mums nereikėjo rūpintis maisto gamyba, stebino ir sveiko maisto įvairovė.


Itin atsakingai buvo parinktas sceninis apšvietimas. Tai leido nuotraukoms perteikti būtent tokią sportininkų formą, kokią matė teisėjai. 


Grįžusi iš Europos čempionato ilgai vaikščiojau su šypsena veide. Įsimintinų akimirkų kraitis – tikrai nemažas“, – teigė jonavietė.


Sustyguota dienotvarkė


Nesunku suskaičiuoti, kad pirmosioms varžyboms jaunutė mergina pradėjo ruoštis besimokydama gimnazijoje. Kaip nauji tikslai sporte pakeitė jos kasdienybę?


,,Mokydamasi mokykloje aš niekada neturėjau laisvo laiko: po pamokų bėgdavau į meno mokyklą, tuomet į jau minėtas treniruotes, o grįžusi namo mokydavausi. Visą savo laisvą laiką atidaviau mokslams. 


Dėl to manau, kad šis sportas neturėjo didelės įtakos mano užimtumui, laisvalaikiui. Aš tik dar labiau išmokau susiplanuoti savo laiką, kad suspėčiau padaryti visus darbus ir viskas būtų atlikta gerai.


Dabar treniruojuosi 5–6 kartus per savaitę. Bent kartą stengiuosi nuvykti pas mane varžyboms ruošiantį trenerį Rinaldą Česnaitį į Marijampolę, sporto klubą ,,Tauras“. 


Galbūt laisvalaikiu, būnant su draugais, pasiruošimo metu negaliu sau leisti pavalgyti kavinėje, tačiau man tai nekelia jokių sunkumų, o artimieji prie to priprato“, – teigė mergina. 


Požiūris keitėsi

Užsiminusi apie savo artimuosius, jonavietė prasitaria, kad jie ne visada palaikė jos apsisprendimą sportuoti profesionaliai. 


,,Pirmąjį sezoną daugumą gąsdino tam tikri stereotipai. Laikui bėgant neigiamas požiūris keitėsi į gerą ir didžiausią palaikymą turėjau iš mamos, kuriai esu be galo dėkinga. Be jos pagalbos nebūčiau čia, kur esu dabar. 


Na, žinoma, manimi labai tikėjo ir iki šiol tiki treneris Rinaldas Česnaitis. Po treniruočių su juo visada išeidavau su plačiausia šypsena ir spinduliuojančia energija“, – teigė jonavietė.


Mato įvairiapusę naudą


Nors G. Butaitė savu kailiu patyrė, jog kūno rengyba – itin didelės vidinės stiprybės reikalaujantis sportas, ji neabejoja ir įvairiapuse jo nauda.


,,Tuo gali užsiimti tik labai tvirtos valios žmonės, siekiantys užsibrėžtų tikslų. Sunkios treniruotės, mitybos režimas, rutina – visa tai reikalauja nemažo užsispyrimo.


Šis sportas leido man pažinti savo kūną, suprasti, kaip jis reaguoja į tam tikrus maisto produktus, pagerino santykį su maistu, išmokė įvairių kulinarinių gudrybių – kaip skirtingais būdais paruošti vištieną, žuvį, jog skonis būtų kitoks, nemonotoniškas. Pasiruošimo varžyboms metu išmoksti kiekvieną paros minutę išnaudoti tinkamai. 


Užsiimdama juo taip pat užmezgiau daugybę naujų pažinčių, įgijau nemažai pasitikėjimo savimi, tapau kur kas drąsesnė ir ne tokia uždara.  


Prie viso to, žinoma, prisidėjo nuolatinis trenerio palaikymas. Esu be galo dėkinga jam. Tikiu, kad kartu pasieksim dar nemažai asmeninių pergalių“, – gražių žodžių negailėjo mergina. 


Na, o kitos varžybos G. Butaitės laukia jau spalio 29–31 dienomis. Jos vyks Čekijoje.

Teksto autorė Jovita Stanevičiūtė

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: