Birželio 16 d. 12 val. Dzūkijos-Suvalkijos saugomų teritorijų direkcija kartu su Lietuvos zoologijos sodu kviečia visus besidominčius į vėžliukų sugrįžtuves Metelių regioniniame parkeĮ gimtuosius namus grįžta 112 žiemą saugiai praleidusių ir sustiprėjusių saugomų balinių vėžlių jauniklių.

Balinis vėžlys – vienintelė vėžlių rūšis, gyvenanti Lietuvos gamtoje. Šie gyvūnai įrašyti ir į tarptautinę, ir į Lietuvos raudonąsias knygas, jie saugomi visose Europos Sąjungos šalyse. Prieš šimtą metų šie vėžliukai gyveno visoje Lietuvos teritorijoje, bet pradėjus aktyviai melioruoti laukus, jų buveinės sunaikintos.

Ggausėjant balinių vėžlių populiacijai gamtoje, regioninių parkų darbuotojams vis lengviau rasti balinių vėžlių kiaušinių dėtis, iš kurių išsiritusiais vėžliukais pirmaisiais, sunkiausiais, jų gyvenimo metais rūpinasi zoologijos sodo specialistai.

Paimami netinkamose vietose sudėti kiaušiniai ar jau išsiritę lizduose tūnantys vėžliukai, pavyzdžiui, netoli kelio, dirbamų laukų ir pan., nes ten likę gali būti sunaikinti.

Renginio programa:

12-13val. pabendravimas su vėžliukais prie Metelių regioninio parko lankytojų centro

13 val. vėžliukai išvyksta į paleidimo vietas, dėl saugumo – be žiūrovų palydos.

Laukiami visi norintys iš arčiau susipažinti su baliniais vėžliukais.

Aplinkos ministerijos inf.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: