„Gerai“, „Puikiai“ – jei reikėtų suskaičiuoti, kiek kartų šie žodžiai buvo paminėti kalbantis su Liudu Mediekša, tam tikrai neužtektų nei rankų, nei kojų pirštų. Vyras ir pats pripažįsta, kad yra nepataisomas optimistas – jo žodžiais tariant, kiekvienai problemai galima rasti savą išeitį, o gyvenimą susiejus su malonia veikla, vietos niūrioms mintims tiesiog nebelieka.

Darbą vadina hobiu

,,Dirbu su biokuru. 2011-aisiais įsteigiau jo gamybos įmonę. Nuo tada gražiname ir švariname apaugusius bei apleistus laukus, gaminame žaliavą, skiedras, kurias vežame į Jonavos, Kaišiadorių, Kauno katilines.

Galiu pasakyti, kad šiame verslo kelyje buvo visko, bet sunkūs laikai praėjo ir dabar jau džiaugiamės savo darbo rezultatais. Labai džiaugiuosi ir savo komanda – darbščiais vyrais, su kuriais paprasta ir gera dirbti.

Tiesą sakant, net negaliu vadinti to darbu – jis man tiek malonus, kiek kiekvienam žmogui yra malonus jo hobis“, – paklaustas apie tai, ką šiuo metu veikia savo gyvenime, pasakojo Liudas Mediekša.

Arčiau gamtos

Pašnekovo verslas neatsiejamas nuo jo laisvalaikio pomėgių.

,,Man visada patiko būti gamtoje. Su žmona Olga dažnai važiuojame grybauti, mėgstame eiti pasivaikščioti. Užsiimant biokuro gamyba, tu nuolat būni pievose, miškuose. Kaip sakoma, esi arčiau gamtos. Man tai teikia didelį pasitenkinimą“, – kalbėjo L. Mediekša.

Noras būti arčiau gamtos paskatino ir gyvenamosios vietos keitimą: Jonavą iškeitė į kaimą.

,,Negaliu vadinti savęs tikru jonaviečiu, bet gyvenau šiame mieste ne vieną dešimtmetį. Atvykau čia 1978 metais – baigęs mokslus ir įgijęs inžinieriaus – mechaniko specialybę, buvau paskirtas dirbti į tuometinį ,,Azotą“ (dabar – AB ,,Achema“). Daug metų ėjau vadovaujančias pareigas, reikalavusias skirti joms visą savo dėmesį. Tuomet nuolat jaučiau norą gyventi kaime, bet per darbus vis atidėdavau šią mintį – nebuvo laiko, kurį galėčiau skirti sau, savo norams.

Tik pradėjus nuosavą verslą nusprendžiau, kad dabar - jau metas. Su žmona įsigijome sodybą Jonavos rajone, netoli Kurmagalos kaimo.

Labai džiaugiuosi šiuo mūsų sprendimu. Kaip sakome, mūsų sodyba – mūsų rojaus kampelis. Jei tik neturiu darbinių reikalų, darbuojuosi aplink namus. Tie, kas gyvena nuosavame name, puikiai žino, kad visada yra ką sutvarkyti, ką pagražinti... Visgi, man tai labai patinka“, – teigė L. Mediekša.

Augo vienkiemyje

Iš kur ta meilė gamtai?

,,Aš esu kilęs iš Kėdainių rajono. Augau kaime, mažame vienkiemyje, kurio aplinka buvo labai graži: pievos, laukai, miškai...

Šalia tekėjo Nevėžis. Pamenu, kad mėgdavau žvejoti, maudytis upėje. Tai, matyt, ir lėmė neišsikvepiantį norą turėti ryšį su ja“, – svarstė kraštietis.

Visad mėgo aktyvų laisvalaikį

Dar viena, ilgus gyvenimo metus lydėjusi ir tebelydinti vyro aistra, atsispindinti atletiškame jo sudėjime – L. Mediekša yra išbandęs ne vieną sporto šaką.

,,Anksčiau buvau labai aktyvus sportininkas – dalyvavau daugiakovės varžybose, bėgau maratonus. Iš viso esu įveikęs 13 maratonų, tačiau po menisko operacijos prie bėgimo nebegrįžau, atitolau nuo jo.

Žaidžiau ir krepšinį. Buvau veteranų komandos nariu, bet nusprendžiau užleisti vietą jaunesniems bei greitesniems: man jau 68-eri, kitiems žaidėjams – apie 40 metų. Nebelengva suspėti paskui juos“, – šypsodamasis sakė L. Mediekša.

Dabar vyras aktyviai žaidžia lauko tenisą.

,,Nuo seno vis pagalvodavau, kad noriu žaisti būtent šį žaidimą. Kai atsirado daugiau laiko, nebeliko priežasties, kodėl neturėčiau to daryti.

Turiu bendraminčių, kuriuos vienija šis žaidimas. Per savaitę susirenkame 3 ar 4 kartus, treniruojamės, vėliau dalyvaujame varžybose, turnyruose. Tenisas man tikrai labai patinka“, – kalbėjo L. Mediekša.

Ir patogu, ir gražu

Kaip aktyvaus laisvalaikio mėgėjas pašnekovas džiaugiasi, kad Jonava – išvystyta sporto infrastruktūra išsiskiriantis miestas.

,,Man smagu matyti, kad Jonava juda labai gera linkme. Tą matau ne tik aš, tą girdžiu ir iš žmonių, gyvenančių kituose miestuose.

Turime labai daug puikių sporto bazių: sporto centras, arena, takeliai... Anksčiau pats bėgiodavau Jonavoje. Tikrai džiaugdavausi, kad turime tokius takelius aplink Varnutės tvenkinius: kalneliai, nuokalnės, o kur dar puikus vaizdas“, – sakė vyras,

pridurdamas, kad jo akis džiugina ir žiemomis šalia Jonavos slidinėjimo centro matomi lankytojų būriai.

,,Žmonėms tai patinka. Slidinėja ne tik suaugę, bet ir vaikai. Manau, kad mūsų trasos puikiai tinka norintiems mokytis slidžių valdymo subtilybių“, – teigė L. Mediekša.

Apkerėtas kalnų

Pats pašnekovas yra išbandęs kur kas rimtesnius kalnus.

,,Su draugais vykdavome slidinėti į Prancūziją, Italiją, Slovakiją. Kaip taisyklė, ieškodavome naujų kalnų, tik retais atvejais grįždavome prie jau išbandytų.

Laikinai šį pomėgį, deja, apleidau, bet turiu mintį vėl sugrįžti prie jo. Man kalnai – svajonių svajonė. Jų didybė, grožis užburia, o pats nusileidimas, galimybė kontroliuoti situaciją ir pro ausis švilpiantis vėjas – sunkiai apsakomas malonumas“, – teigė vyras.

Dėkingas sportui

Jis neabejoja, kad aktyvus laisvalaikis – raktas į gerą savijautą.

,,Tiesą sakant, man niekas neduoda tiek metų, kiek man yra. Už tai galiu būti dėkingas ne kam kitam, o sportui. Jis stiprina kūną.

Sportuojantys ugdo ir savo valią – jei nori kažko pasiekti, turi būti užsispyręs, iniciatyvus. Tokios savybės naudingos gyvenime, o tinkamai išvystyta miesto infrastruktūra, tik skatina žmones pamilti sportą. Žinoma, norintys sportuoti, tai padarys net neturint jos, bet patogios sąlygos gali padidinti visuomenės įsitraukimą į aktyvų laisvalaikį. Matant, kaip takeliais bėgioja ar vaikšto žmonės, kokias sėkmingas komandas turime, galima ir pačiam netyčia ,,užsikrėsti“ noru pabandyti.

Šalia to, sportas prisideda prie geros nuotaikos. Sportuojantis žmogus neretai būna tarp kitų žmonių, ypatingai tada, kai įsitraukiama į komandinį sportą. Kontaktas žmogui – naudingas psichologiškai“, – pasakojo kraštietis.

Svarbu būti komandoje

Būtent vidinis noras būti komandos dalimi, anot L. Mediekšos, galėjo paskatinti ir jo įsitraukimą į politiką – vyras yra ilgametis Jonavos rajono savivaldybės tarybos narys.

,,Man visada patiko ieškoti bendrų sprendimo būdų, būti komandoje. Džiaugiuosi, kad esu toje komandoje, kurioje ir esu. Kartu svarstome apie galimus pokyčius, o gauti gyventojų klausimai bei pastabos padeda formuoti naujus tikslus, prisidėti prie miesto bei rajono tobulinimo.

Sau esu pasakęs, kad politikoje būsiu tol, kol jausiuosi reikalingas“, – teigė L. Mediekša.

Pozityvus mąstymas

Bendraujant su L. Mediekša nesunku pastebėti, kad šis žmogus nėra linkęs kuo nors skųstis ar kažką kritikuoti.

,,Aš – beviltiškas optimistas. Gal todėl mano žmona sako, kad esu netipiškas lietuvis. Visada remiuosi tuo, kad praktiškai bet kurioje situacijoje tu gali ieškoti išeities ir tu ją rasi.

Jei kažkas nesiseka, ieškai ne ten ir ieškok toliau. Žinoma, kai gyvenime pasuki tuo keliu, kuriame ir norėjai būti, viskas dar paprasčiau“, – pokalbio pabaigoje sakė vyras.

Liudas Mediekša, Jonavos raj. savivaldybės tarybos narys, Kaimo reikalų komiteto narys

Liudas Mediekša, g. 1954-12-10

Numeris sąraše – 12

Politinė reklama. Bus apmokėta iš Lietuvos socialdemokratų partijos Jonavos raj. skyriaus kandidatų sąrašo Jonavos rinkimų apygardoje nr.10 rinkimų sąskaitos

Užsakomasis straipsnis

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: