Į turgų vedančius laiptus „puošia“ pastatai vaiduokliai. Rekonstruoti laiptai, sutvarkyta jų prieiga džiugina gyventojus, bet visą vaizdą darko minimi apleisti pastatai. Su portalu susisiekusi skaitytoja priminė apie šias „puošmenas“, o štai rajono savivaldybės viešosios tvarkos skyrius (VTS) apie šią teritoriją atskleidė daugiau detalių.

"Kas dieną praeinant laiptais į turgų, akį "džiugina" šie pastatai. Įdomu būtų sužinoti, ar yra jiems savininkai. Teko matyti, kad išeina iš namo benamiai. Kad nebūtų dar vieno gaisro",- baiminasi moteris ir prie atsiųsto laiško prideda nuotraukas.

Problema yra žinoma

Kaip informavo Jonavos r. savivaldybės atsakymų į užklausas ir informavimo tarnautojas Evaldas Utyra, šių pastatų savininkai savivaldybei yra žinomi, tai privatūs fiziniai asmenys. Savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus specialistai  jau yra įspėję savininkus dėl pastatų nepriežiūros ir paraginę susitvarkyti. Jei šeimininkai nesitvarkys, pirmą kartą jiems gali būti skirta bauda iki 100 eurų, vėliau baudos gali būti didesnės.

Teritoriją susitvarkyti kliudo bendrasavininkų nesutarimai

VTS vedėjas Andrius Venckus patikino, kad aptariamą teritoriją ir apgriuvusius, sudegusius pastatus susitvarkyti kliudo pačių bendrasavininkų tarpusavio nesutarimai.

„Sklypas, pagal paveldėjimą, priklauso trims savininkams, pastatas – vienam iš jų. Ir, kaip neretai pasitaiko, bendrasavininkai nesutaria tarpusavyje, vienas be kito leidimo negali tvarkytis. Ši situacija tęsiasi ilgiau nei kelis metus. Mes nuolatos palaikom ryšį su teritorijos savininkais, su vienu iš jų kalbėjausi ir prieš savaitę, ir šiandien. Raginam tvarkytis, ieškom išeities iš padėties, tačiau sprendimas taip ir nerandamas. Jei ir toliau nebus imtasi veiksmų iš bendrasavininkų pusės, mūsų skyrius imsis kitokių priemonių. Laukiam statybos, remonto ir architektūros skyriaus specialistų išvadų dėl pastatų būklės. Jei pastatai bus pripažinti apleistais, savininkų laukia piniginė bauda, bet jei pastatai bus pripažinti keliančiais pavojų ir grėsmę aplinkiniams, piniginės baudos dydis gali išaugti“,- teigė A. Venckus.

Pagal Lietuvos respublikos statybų įstatymo 60 straipsnį, dėl atsakomybės už statinių techninės priežiūros taisyklių nesilaikymą ir statinio naudotojo pareigų nevykdymą, baudos dydis gali išaugti iki kelių šimtų, ar net iki kelių tūkstančių eurų.

  

Portalo jonavoszinios.lt informaciją skelbti, atgaminti, atkurti, reprodukuoti ar kitaip plagijuoti kitose visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose, be raštiško ar žodinio UAB "Jonavos žinios" sutikimo draudžiama. Visos teisės saugomos.

Taip pat skaitykite: