Dar 2018 metais Jonavos rajono savivaldybė ėmėsi projekto „Dviračių tako nuo Taurostos parko iki magistralinio kelio A6 Kaunas-Zarasai-Daugpilis tilto trišalės sankryžos Jonavos mieste statyba“. Dviratininkai ir pėstieji jau kurį laiką džiaugiasi beveik 2 km. ilgio dviračių taku, vedančiu nuo Taurostos parko link „Achemos“ gamyklos. Tačiau tą džiaugsmą iš dalies temdė VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijai (LAKD) priklausanti nesutvarkyta tako atkarpos dalis.

Anot mero Mindaugo Sinkevičiaus, neretai taip atsitinka, kad kai yra keli objekto savininkai, vieni savo įsipareigojimus atlieka laiku, kiti – delsia. Šiuo atveju, aptariamame dviračių take, rajono savivaldybė savo įsipareigojimus buvo atlikusi daugiau nei 90 -čia proc., LAKD kurį laiką delsė, darbų nevykdė, o pėsčiųjų dviračių takas buvo „pusiau skustas, pusiau luptas“.

Tačiau "ledai pajudėjo", darbai pradėti, nes savivaldybei pavyko įtikinti Kelių direkciją, kad nedidelę tako atkarpą reikia užbaigti.

„Man pačiam keistai atrodė, kad likusi nedidelė tako atkarpa, nuo posūkio iš Ruklos link „Achemos“, liko sena ir nesutvarkyta. Mes mums priklausančioje tako atkarpoje darbus atlikom, o LAKD savo tako atkarpą žadėjo sutvarkyti tik pradedant Jonavos pietrytinio aplinkkelio statybos darbus. Bet, kaip žinoma, aplinkkelis „įrenginėjamas“ gal 20 metų, tad kol jo laukiam, Kelių direkcijai visaip bandėm įrodyti, kad reikia pabaigti tą nedidelę dviračių pėsčiųjų tako atkarpą. Vis tik pavyko įtikinti ir minima nedidelė tako atkarpa bus sutvarkyta. Darbai jau prasidėjo ir, tikimasi, bus užbaigti per 3-4 mėnesius“, - pasakojo meras Mindaugas Sinkevičius. 

Savivaldybė savo įsipareigojimus minimame dviračių take buvo atlikusi beveik prieš metus, oficialiai Taurostos parko dviračių taką atidarė praeitų metų rugsėjo 22 ąją. Kelių direkcijai užbaigus savo atkarpos remontą, turėsime pilnai išbaigtą ir tvarkingą dviračių taką, vedantį link pačios „Achemos“.

Šiuo metu vykdomi ir geležinkelio tilto per Nerį rekonstravimo darbai, kurių metu trikdosi eismas, o toje pačioje kelio atkarpoje vykdomi dviračių pėsčiųjų tako užbaigimo darbai eismo reguliavimui įtakos neturės.

Portalo jonavoszinios.lt informaciją skelbti, atgaminti, atkurti, reprodukuoti ar kitaip plagijuoti kitose visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose, be raštiško ar žodinio UAB "Jonavos žinios" sutikimo draudžiama. Visos teisės saugomos.

Taip pat skaitykite: