Jonavoje prasidėjęs pats šienavimo įkarštis. Dalis viešųjų teritorijų jau nušienautos, dalis šienaujama ir prie daugiabučių namų. Tačiau šviežiai nupjautos žolės kvapą Lietavos gatvės daugiabučio namo gyventojoms nustelbė nemalonus incidentas.

Moterys tvirtino, kad vakar, gegužės 18 d., prie Lietavos g. daugiabučio namo buvo šienaujama žolė, tačiau nušienavo ne tik žolę, bet ir jų pačių pirktas, sodintas ir jau žydinčias gėles. Gyventojos tokiu žolės pjovėjo elgesiu pasipiktino. Tvirtino, kad žydinčių gėlių neįmanoma nepastebėti ir tvirtino, kad "Jonavos paslaugos" turėtų atlyginti žalą ar kaip kitaip kompensuoti netektį, pavyzdžiui, atsodinant gėles. Taip pat gyventojos teigė, kad po šienavimo buvo išverstas esantis dekoratyvinis akmuo.

Ar šienaujant teritoriją ir nupjaunant gyventojų sodintus augalus, jie gali tikėtis atsodinimo?

„Informuojame, kad  želdinius (gėles, krūmus, medžius) valstybinėje žemėje galima sodinti tik suderinus su Jonavos miesto seniūnija. 

Gavus leidimą sodinti atskirus želdinius ir/ar želdynus, jie turi būti aiškiai pažymėti ir prižiūrimi želdinius pasodinusių asmenų.

Šiuo konkrečiu atveju, mūsų darbuotojai darbą atliko gerai. Jie neturi galimybės ir neprivalo apšienauti kiekvieno laisvai pievoje augančio žiedelio“, - situaciją komentavo  UAB „Jonavos paslaugos“ direktoriaus pavaduotojas komunaliniam ūkiui Povilas Beišys.

Galima daryti išvada, jog jei nenorite netekti savomis rankomis pasodintų augalų, vertėtų vadovautis aukščiau pateiktomis rekomendacijomis – suderinti sodinimą, gauti leidimą, augalus aiškiai pažymėti ir bus galima toliau mėgautis jų grožiu.

 

 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: