Spalio 13 d. krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas Briuselyje drauge su dar 14 valstybių pasirašė Ketinimų laišką dėl jungimosi prie „Europos dangaus skydo“ iniciatyvos (angl. European Sky Shield).

Šios Vokietijos pasiūlytos iniciatyvos tikslas yra vykdyti bendrus įsigijimus, vystyti NATO Europos šalių antžeminės oro gynybos sistemų pajėgumus ir gerinti jų tarpusavio suderinamumą, įskaitant ir su NATO integruota oro ir priešraketinės gynybos sistema (angl. NATINAMDS). Ketinimų laišką be Lietuvos dar pasirašė Belgija, Bulgarija, Čekija, Estija, Jungtinė Karalystė, Latvija, Nyderlandai, Norvegija, Rumunija, Slovakija, Slovėnija, Suomija, Vengrija ir Vokietija.

Esminis iniciatyvos elementas – Vokietijos vykdoma oro gynybos plėtros programa, apimanti visų klasių (labai trumpo, trumpo, vidutinio, ilgo nuotolio bei priešraketinių ir kovai su bepiločiais orlaiviais skirtų) oro gynybos sistemų įsigijimą trumpoje bei vidutinėje perspektyvoje.

„Prisijungimas prie šios iniciatyvos suteiks galimybę Lietuvos kariuomenei planuoti bendrus įsigijimas su Vokietijos kariuomene. Iš siūlomų oro gynybos sistemų paketo Lietuvos kariuomenei aktualiausias labai trumpo nuotolio/kovos su bepiločiais orlaiviais sistemų paketas“, – pažymėjo krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.

KAM inf. 

 

 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: