Vyriausybės posėdyje, atliepiant skubius nuo žemės drebėjimo nukentėjusios Turkijos poreikius, pritarta paieškos ir gelbėjimo komandos siuntimui ir humanitarinės pagalbos šiai šaliai suteikimui. Šiuo metu Turkija tęsia didelių tarptautinių pastangų reikalaujančią gelbėjimo operaciją ir žalos likvidavimo darbus.

„Turkijai susidūrus su didžiule nelaime, reikalaujančią tarptautinės bendruomenės susitelkimo ir pagalbos, skiriame paramą, kurios Turkija prašo ir kurią Lietuva turi galimybes suteikti“, – sakė Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė.

Vyriausybei pritarus Vidaus reikalų ministerijos pateiktam nutarimo projektui, į Turkiją vyks paieškos ir gelbėjimo komanda, kurią sudarys mažiausiai 25 Lietuvos ugniagesiai gelbėtojai, trys Valstybės sienos apsaugos tarnybos kinologai su šunimis, taip pat trys sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojai.

Artimiausiu metu Turkiją taip pat pasieks 90 pastatomų palapinių, 50 elektrinių šildytuvų, 1000 patalynės komplektų, 1000 pagalvių ir 7700 pledų iš Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos tvarkomo valstybės rezervo materialinių išteklių atsargų. 

Iš Sveikatos apsaugos ministerijos tvarkomo valstybės rezervo taip pat skiriamos medicinos atsargos, kurių bendra vertė siekia 132 tūkst. eurų.

Vyriausybė taip pat pritarė skirti 200 tūkst. eurų Turkijai pagal gautą tarptautinės pagalbos prašymą. Ši suma lygiomis dalimis skiriama iš Vyriausybės rezervo ir iš URM vystomajam bendradarbiavimui ir humanitarinei pagalbai skirtų lėšų.

Bendra skiriamos paramos materialinė vertė siekia 528 tūkst. eurų.

Tarpinstitucinio koordinavimo vaidmenį telkiant paramos skyrimą atliko Nacionalinis krizių valdymo centras.

Į nelaimės Turkijoje vietą jau pasiruošusią išvykti paieškos ir gelbėjimo komandą Lietuva siųs pirmą kartą.

PAGD info.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: