Vokietijos kariuomenės 41-osios brigados kariai, pasibaigus pasirengimo ciklui Vokietijoje, pradės pajėgų perdislokavimą į Lietuvą. Brigados vienetai atvyks į Generolo Silvestro Žukausko poligoną (Švenčionių r.), kur birželio 21 – liepos 7 dienomis dalyvaus brigados štabo, Rukloje dislokuoto brigados priešakinio valdymo elemento ir Lietuvos kariuomenės organizuojamose dvišalėse pratybose „Griffin Storm“ (liet. „Grifonų audra“). Mokymuose bus treniruojamasi apginti NATO valstybes sąjungininkes nuo priešiškų pajėgų.

 

„Mūsų tikslas yra tobulėti kiekvienų bendrų pratybų metu, o tai reiškia, kad kiekvieną kartą turime kelti sudėtingumo lygį“, – sakė Vokietijos brigados vadas brg. gen. Christian Nawrat.

 

Prieš kelias dienas Vokietijoje brigados vienetuose pakelta kovinė parengtis, pradėti pasiruošimo darbai, o nuo birželio 16 d. keliais, keltais, oro transportu ir geležinkeliu bus perdislokuota apie 1000 karių ir 320 vienetų karinės technikos. Mokymuose Vokietijos brigados 411 šarvuotasis pėstininkų batalionas (vok. Panzergrenadierbataillon 411), karo inžinerijos, žvalgybos vienetai su Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo pėstininkų bataliono kariais planuos bendras operacijas, vykdys kovines užduotis lauko taktikos pratybų ir kovinio šaudymo metu. 

 

Šiais mokymais tęsiamas nuolatinis bendrų pratybų ciklas nuo 2022 m. rugsėjo 4, kuomet Lietuvoje dislokuotas 41-osios brigados priešakinis valdymo elementas. Brigada kartu su Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgomis planuoja ir vykdo kovinį rengimą – Lietuvoje ir Vokietijoje nuolat organizuojamos lauko taktikos, pajėgų perdislokavimo ir kovinio šaudymo pratybos.

 

Nuotr. aut. št. srž. sp. Ieva Budzeikaitė | Lietuvos kariuomenė

 

 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: