Jonavos rajono, Šveicarijos kaimo progimnazijoje nuo vasario 27 dienos įsteigtas paramos klubas, kuriame žmonės turi galimybę aukoti savo jau nebenešiojamą garderobą - drabužius bei avalynę, tokiu būdu padėdami sunkiai besiverčiančioms šeimoms. Pasak progimnazijos direktorės Vainetos Tomaš, Šveicarijos progimnazija yra vienintelė Jonavos miesto ir rajono mokykla, įsteigusi tokį klubą.  

„Mintis kilo netikėtai. Tuo metu turėjau auklėjamąją klasę ir viena šeima, kuri globoja vaikus, gaudavo daug naujų drabužių. Karts nuo karto man  paskambindavo ir klausdavo ar yra vargingiau gyvenančių šeimų, kurių vaikams reikalingi drabužiai ar batai. Žinoma, tokių šeimų būdavo. Mums atveždavo į mokyklą daiktus ir pakviesdavau tas šeimas pasiimti drabužius. Taip ir kilo mintis įsteigti paramos klubą” - pasakoja direktorė V. Tomaš.  

Nepaisant to, jog klubas veikia vos kelias savaites, direktorės teigimu aukojančių atsirado daugiau nei buvo tikėtasi: „Net išsigandome kiek buvo aukojančių, nes jau nebeturėjome tiek patalpų kur viską sudėti” - kalba V. Tomaš.  

Paramos klubas labiausiai orientuojasi į sezoninius rūbus ir avalynę. Aukojimas neturi numatytos tikslios datos, ar konkrečios savaitės dienos - norintys paaukoti gali susisiekti su progimnazijos administracija nurodytu numeriu, susitarti dieną ir laiką, kada jiems patogu. 

Mokinių tarybos nariai dar prisideda ir prie kitų savanorystės akcijų: prieš kiekvienas Kalėdas aplankomi senelių globos namų gyventojai, kelis kartus per metus dovanojamas maistas naminių gyvūnėlių prieglaudoms, dalyvaujama maisto banko bei paramos Ukrainai akcijose. 

Pranešimo spaudai autorė: Miglė Sadauskaitė 

 

 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: