Lietuvoje veikiančioje mokėjimo paslaugų rinkoje yra daug skirtingų mokėjimo paslaugų teikėjų (apie 200) ir krepšelių pasirinkimų. Krepšelių be nuolaidų įkainiai skirtinguose bankuose sudaro 1–2 Eur per mėn. Kai kurie bankai taip pat taiko nuolaidas gaunantiems darbo užmokestį į sąskaitą, jaunimui, senjorams. Per pastaruosius metus vidutinis įkainis už krepšelius keitėsi tik keliais centais ir svyravo apie 1,5 Eur per mėn. 2022 m. vidutinis krepšelio įkainis didesnis tik 3 euro centais nei buvo prieš 5 metus.

Lietuvos banko iniciatyva kredito įstaigos privalo pasiūlyti jų paslaugomis besinaudojantiems šalies gyventojams pagrindinės mokėjimo sąskaitos paslaugą – krepšelį už fiksuotą kainą. Šiuo metu tai yra 1,45 Eur per mėnesį, o nepasiturintiems gyventojams – 0,72 Eur per mėnesį. Už šią kainą gyventojas gali naudotis mokėjimo sąskaita, internetine bankininkyste, atlikti 10 pervedimų internetu, atsiskaityti mokėjimo kortele, pasiimti 550 Eur per mėn. grynųjų pinigų bankomate, taip pat įnešti grynųjų į sąskaitą. Šio paslaugų krepšelio kaina peržiūrima kas metus, ji apskaičiuojama pagal nustatytą metodiką. 

Lietuvos banko turimi duomenys rodo, kad 10 pervedimų per mėnesį visiškai pakanka komunalinėms paslaugoms apmokėti. Daugiau kaip 80 proc. sąskaitą turinčių asmenų neviršija 10 pervedimų, o vidutiniškai gyventojas padarė 6,4 pervedimo per mėnesį. 

Krepšelyje yra nustatyta ir 550 Eur per mėnesį pasiimama grynųjų pinigų suma. Lietuvos banko užsakymu atliktos apklausos duomenys rodo, kad daugiau kaip 80 proc. sąskaitą turinčių gyventojų pasiima iki 500 Eur per mėnesį grynųjų pinigų, o vidutinė pasiimama suma yra 370 Eur per mėnesį.  

Gyventojams siūlome vertinti įvairius rinkoje esančius pasiūlymus ir pasirinkti jiems tinkamiausią variantą. Verta žinoti, kad mokėjimo paslaugas teikia ne tik bankai, bet ir kiti finansų rinkos dalyviai. Lietuvos bankas savo interneto svetainėje skelbia skirtingų mokėjimo paslaugų teikėjų įkainius, juos galite palyginti čia

Krepšelių įkainių kitimas (vertinami krepšeliai be nuolaidų)

Lietuvos bankas: mokėjimo krepšelio įkainis vidutiniškai kilo 3 centais per 5 metus 

 

 

Lietuvos banko inf. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: