Šią savaitę Lietuvos kariuomenei perduota nauja partija JAV gaminamų vidutinio nuotolio prieštankinei raketų paleidimo sistemos „Javelin“ raketų. Jomis, stiprinant Lietuvos kariuomenės pajėgumus, bus aprūpinti Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų padaliniai. Gautos partijos vertė –  maždaug 16,6 mln. JAV dolerių.

 

„Jungtinės Amerikos Valstijos yra strateginė Lietuvos partnerė ir viena pagrindinių Baltijos regiono saugumą užtikrinančių sąjungininkių. Iš JAV gaunama ir įsigyjama prieštankinė sistema „Javelin“ neabejotinai prisideda prie ilgalaikių Lietuvos kariuomenės kovinių pajėgumų didinimo ir atgrasomojo poveikio stiprinimo “, – sako krašto apsaugos ministras Laurynas Kasčiūnas.  

 

„Džiaugiamės šiuo „Javelin“ raketų pristatymu ir sveikiname nuolatines Lietuvos investicijas į savo kovinius pajėgumus“, –  teigia JAV ambasadorė Lietuvoje Kara C. McDonald.

 

Lietuvos kariuomenės atsargų papildymas sistemomis „Javelin“ tapo itin aktualus susidarius itin sudėtingai geopolitinei situacijai po to, kai Rusija įsiveržė į Ukrainą. 

 

Jungtinės Amerikos Valstijos yra viena pagrindinių Lietuvos partnerių gynybos įrangos įsigijimų srityje: Lietuva iš JAV perka ne tik prieštankines raketų sistemas „Javelin“, bet ir šarvuotuosius visureigius JLTV, sraigtasparnius „Black Hawk“, raketines artilerijos sistemas „Himars“, AMRAAM raketas skirtas vidutinio nuotolio oro gynybos sistemoms „NASAMS“,  dronus „Switchblade“,  kt. Daugiau nei 20  proc. Lietuvos kariuomenės naujosios karinės įrangos ir ginkluotės sudaro būtent pirkimai iš JAV.  

 KAM inf.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: