Spalio 20-ąją pasaulyje minima Pasaulinė statistikos diena. Primename, kad kelių policijos turimi statistiniai duomenys skelbiami viešai Statistika | Lietuvos kelių policijos tarnyba (lrv.lt) ir yra prieinami 24 valandas per parą 7 dienas per savaitę.

Kelių eismo taisyklių pažeidimų statistika skelbiama kiekvieną mėnesį Kelių eismo taisyklių pažeidimų statistika | Lietuvos kelių policijos tarnyba (lrv.lt) Čia rasite visų policijos įstaigų veiklos, vykdant eismo priežiūrą, ataskaitą, t. y. išaiškintus Kelių eismo taisyklių pažeidimus pagal Administracinių nusižengimų kodekso straipsnius nuo 2005 metų.

Lietuvos kelių policijos tarnyba kiekvieną mėnesį viešai skelbia ir eismo įvykių Lietuvoje, per kuriuos nukentėjo žmonės, statistiką. Tai įskaitiniai įvykiai, kuriuose žuvo arba buvo sužeisti žmonės. Eismo įvykių Lietuvoje statistika | Lietuvos kelių policijos tarnyba (lrv.lt) Einamaisiais metais pateikiami kiekvieno mėnesio statistiniai duomenys Kartu palyginami ir praėjusių metų to paties laikotarpio duomenys. Nesudėtinga rasti ir palyginti net dviejų dešimtmečių informaciją.

Darbo dienomis svarbiausių praėjusios paros eismo įvykių suvestinės parengtos pagal pirminius duomenis, įvestus į Eismo įvykių informacinę sistemą, skelbiamos kasdien Įvykių suvestinės | Lietuvos kelių policijos tarnyba (lrv.lt). Kadangi dienos informacija pateikiama pagal pirminius duomenis, ji gali keistis, nes nuolat papildoma ir atnaujinama. Apie penktadienio, šeštadienio ir sekmadienio eismo įvykius Lietuvos kelių tarnybos tinklalapyje pranešama pirmadieniais.

Pradėjus veikti skaitmeninei Eismo įvykių informacinei sistemai, su eismo saugumo užtikrinimu susijusi policijos įstaigų veikla visiškai kompiuterizuota ir tvarkoma automatiniu būdu elektroninėje erdvėje.

Kažkada tokia informacija buvo renkama... rankomis. Darbuotojai kasdien rankomis surūšiuodavo ir suskaičiuodavo visus eismo įvykius. Lietuvos kelių policijos tarnybos specialistai, atsakingi už šį darbą, mena laikus, kai iš savo darbo vietos vykdavo į Vilniaus autobusų stotį fiziškai paimti iš rajonų policijos komisariatų perduotų popierinių autoavarijos apskaitos kortelių, šias turėjo suskaičiuoti, užkoduoti specialiu kodu, parengti ir pateikti ataskaitą. Ją perduodavo teletaipu.

,,Kiekvieną rytą statistiniai duomenys iš visų šalies rajonų būdavo pateikiami teletaipu – raidiniu telegrafo aparatu ant specialios juostelės, kurios būdavo ir 100 metrų, o dieną korteles su eismo įvykių detalėmis gaudavome atsiųstas paštu“, − prisimena Janina Kunejienė, buvusi pareigūnė, viena ilgiausiai Lietuvos kelių policijos tarnyboje dirbančių darbuotojų.

Atsakingi pareigūnai kiekvieno mėnesio 5 dieną suskaičiuodavo praėjusio mėnesio įvykius, sužeistus ir žuvusius eismo dalyvius ir kitus pagal korteles užpildytus duomenis, išskirdavo pagal kategorijas, apibendrinę informaciją, pateikdavo vadovybei ir spaudai. Vėliau eismo įvykių duomenys Lietuvos kelių policijos tarnybą pasiekdavo elektroniniu paštu. Dabar policijos įstaigų ir pareigūnų užregistruota eismo įvykių informacija susiejama su kita policijos įstaigų tvarkoma informacija ir valstybės informacinėmis sistemomis bei registrais. Eismo įvykių informacinėje sistemoje duomenys apdorojami, detalizuojami, sisteminami, kaupiami ir saugomi bei formuojamos jų statistines ataskaitos.

Statistinė informacija apie policijos registruojamus eismo įvykius, kurie įvyksta Lietuvos Respublikoje, teikiama Lietuvos Respublikos ir Europos Sąjungos institucijoms, kitiems juridiniams ir fiziniams asmenims, žiniasklaidai ir skelbiama viešai.

Lietuvos kelių policijos tarnybos inf. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: