Pirmadienį Taivanas oficialiai patvirtino, kad Lietuvos kiaušinių, pieno ir žuvies produktų gamintojai gali eksportuoti savo produkciją į šią šalį. Tokios eksporto galimybės atsiveria bendradarbiaujant kompetentingoms Taivano ir Lietuvos institucijoms.

„Labai vertiname intensyvėjantį bendradarbiavimą bei draugiškus ir nuoseklius dvišalius santykius su Taivanu. Matome didelį potencialą plėtoti glaudesnius Lietuvos ir Taivano verslo ryšius ir džiaugiamės, kad Lietuvos įmonės galės pradėti eksportuoti kiaušinių, pieno ir žuvies produktus į Taivaną. Tai didelis žingsnis į priekį, kuris dar labiau įprasmina aktyvėjantį mūsų tautų bendradarbiavimą ir atveria dar daugiau galimybių mūsų valstybių maisto pramonės verslams, o taivaniečiams bus patiekiama dar didesnė lietuviškų maisto produktų įvairovė“ – teigia žemės ūkio ministras K. Navickas.

„Nuoseklių pastangų dėka plėtojasi dialogas su nauju strateginiu Lietuvos partneriu – Taivanu. Tiek Lietuvos, tiek Taivano kompetentingos institucijos efektyviai vykdo savo įsipareigojimus kuo greičiau atidaryti rinką lietuviškai produkcijai. Be šios geros žinios kiaušinių, pieno bei žuvies produktų gamintojams tikimės, kad Taivano rinka dar šiais metais bus pasiekiama daugiau Lietuvos įmonių“, – pasakoja Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) direktorius Mantas Staškevičius.

Pasak VMVT direktoriaus, šiuo metu paraleliai vykdomas lietuviškos jautienos atvėrimo Taivano rinkai procesas. Spalio 16–27 d. Lietuvoje vyko abiejų Taivano kompetentingų institucijų: Taivano gyvūnų ir augalų sveikatos kontrolės ir karantino biuro (BAPHIQ) ir FDA auditas Lietuvoje, kurio metu buvo vertinama VMVT vykdoma valstybinė maisto ir veterinarijos kontrolė, Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto atliekami laboratoriniai tyrimai, importo veterinarinė kontrolė Klaipėdos jūrų uoste bei kaip 3 Lietuvos mėsos įmonės įgyvendina reikalavimus. Tikimasi, kad šį procesą taip pat pavyks pabaigti iki metų pabaigos.

Ketinimus eksportuoti į Taivaną yra pareiškusios 12 Lietuvos pieno gamintojų, viena kiaušinių gamintoja ir 5 šalies žuvininkystės įmonės.  

ŽŪM info.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: