Netrukus minėsime atkurtos Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos 31-ąsias metines. Nuo šiandien, kovo 3 d., maloniai kviečiame visus naudoti šiai sukakčiai sukurtą vizualinę medžiagą ir ja dalytis, ragina LR Seimo spaudos biuras. 

Maketus plakatams ir socialiniams tinklams galima atsisiųsti iš Seimo svetainės.

Raginame naudoti ir specialiai šiai progai sukurtą rėmelį  Facebook

***

Kovo 11-ąją minėsime vieno iš svarbiausių Lietuvos istorijos įvykių – Nepriklausomybės atkūrimo – 31-ąsias metines. Lemiamą tašką Lietuvos išsivadavimo byloje padėjo 1990 m. kovo 11 d. Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo priimtas Nepriklausomybės Atkūrimo Aktas, kuris baigė pusę amžiaus trukusią mūsų valstybės okupaciją.

Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos priimtas Aktas „Dėl Lietuvos nepriklausomos valstybės atstatymo“ skelbė, kad Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos deputatai reikšdami „Tautos valią, nutaria ir iškilmingai skelbia, kad yra atstatomas 1940 metais svetimos jėgos panaikintas Lietuvos Valstybės suvereninių galių vykdymas, ir nuo šiol Lietuva vėl yra nepriklausoma valstybė. Lietuvos Tarybos 1918 m. vasario 16 d. Nepriklausomybės aktas ir 1920 m. gegužės 15 d. Steigiamojo Seimo rezoliucija dėl atstatytos Lietuvos demokratinės valstybės niekada nebuvo nustoję teisinės galios ir yra Lietuvos Valstybės konstitucinis pamatas“.

 

LR Seimo Spaudos biuro inf. 

Taip pat skaitykite: