Pirmąjį šių metų ketvirtį nekilnojamojo turto (NT) sandorių skaičius buvo šiek tiek mažesnis nei prieš metus. Įregistruotų NT sandorių dinamiką analizuojančių Registrų centro analitikų teigimu, tam įtakos turi tiek pasikeitusi geopolitinė situacija regione, darantį įtakos gyventojų lūkesčiams dėl ateities, tiek tai, kad 2021 metai išsiskyrė rekordiniu aktyvumu, kurio pakartoti šiemet, tikėtina, nepavyks.

"Pirmasis ketvirtis apima sausio ir vasario mėnesius, kurie įprastai būna kuklesni NT sandorių rinkoje, taip pat kovą, kuris šiemet visų dėmesį prikaustė dėl karo Ukrainoje. Nors ryškesnių karinio konflikto ir su juo susijusių ekonominių pasekmių Lietuvos NT sandorių statistikoje dar nematome, tačiau tikėtina, kad ateinančiais mėnesiais tai pradės ryškiau atsispindėti ir statistinėse sandorių kreivėse. Šiuo metu visa rinka dar juda iš inercijos, tačiau didesnė ar mažesnė įtaka sandoriams dėl įvykių Ukrainoje bus matoma jau antrojo ketvirčio statistikoje", - kalba Registrų centro duomenų analitikas Paulius Rudzkis.

Pirmąjį šių metų ketvirtį Lietuvoje iš viso buvo įregistruota 31,7 tūkst. NT pirkimo-pardavimo sandorių - 5 proc. mažiau nei praėjusių metų sausį-kovą (33,5 tūkst.). Vien tik šių metų kovą įregistruota 11,9 tūkst. NT sandorių, arba 10 proc. mažiau nei 2021 metų kovą (13,2 tūkst.), bet 19 proc. daugiau nei šių metų vasarį (10 tūkst.)

 Šiemet visoje šalyje įregistruota 8,4 tūkst. butų pardavimų - 1 proc. mažiau nei 2021 metų sausį-kovą (8,5 tūkst.), o vien tik per šių metų kovo mėnesį - 3,1 tūkst., arba 6 proc. mažiau nei 2021 metų kovą, bet 12 proc. daugiau nei šių metų vasarį.

"Butų pardavimai šiemet mažėjo visuose šalies didmiesčiuose, o ryškiausias neigiamas pokytis matomas Klaipėdoje. Būdamas priklausomas nuo pasaulinių tendencijų, darančių tiesioginę įtaką Klaipėdoje veikiančiam logistikos verslui, uostamiestis pirmasis pajunta ekonomines geopolitinių įvykių pasekmes. Visa tai tiesiogiai atsiliepia vietos gyventojams ir jų planams investuoti į NT, todėl tikėtina, kad šiemet pajūryje NT sandorių skaičius bus mažesnis", - prognozuoja P. Rudzkis.

Kalbant apie mūsų miestą, Jonavos rajono savivaldybėje šiemet pirmąjį ketvirtį įregistruoti 97 butų pardavimai – vos vienu mažiau nei praėjusiais metais, ir 38 namų pardavimai (pernai 24).

,,Taigi statistika kol kas nerodo rinkos sustojimo Jonavos rajone, tačiau tikėtina, kad sekant bendromis tendencijomis tam tikros korekcijos bus", - portalui jonavoszinios.lt teigė Registrų centras.

Ryškesnis pokytis gali būti matomas antrajame ketvirtyje.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: