Netrukus po to, kai paviešinome straipsnį „Achemietis teigia, kad kontaktavus su Covid sergančiu kolega, įmonė neleido saviizoliuotis: atsakingų įstaigų atsakymai – nesutampa“, sulaukėme jonavietės Lijanos (vardas pakeistas, redakcijai žinomas) laiško, kuri yra saviizoliacijoje dėl turėto kontakto su anksčiau aprašytu židiniu. Skaitant moters laišką, kuriame minimos konkrečios datos ir pabrėžiamos Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) darbo spragos, darosi kraupu. Lijanos laišku dalijamės su savo skaitytojais.

„Norėčiau plačiau papasakoti apie jūsų minimą situaciją. Pati esmė yra ne Achema, o žmonių nesąmoningumas, nesisaugojimas ir didelis kontaktų skaičius. Panašu, kad NVSC pametė galus, tad kalbėti apie sergančiųjų kelius jau per vėlu, dėl to, kad atsekami net ne visi turėję kontaktą.. Situacija tikrai yra nebekontroliuojama.  

Dabar apie patį atvejį Achemoje. Mes kontaktą su dirbančiu Achemoje ir užsikrėtusiu žmogumi turėjome spalio 27 dieną, apie tai sužinojome spalio 30, kuomet pats žmogus, su kuriuo kontaktavome, mus informavo. Realiai jis taip pat sužinojo tik tą pačia dieną, nors kontaktas buvo berods 26 dieną. Kadangi Achema savo darbuotojus testuoja pati ir operatyviai, jam buvo greitai padarytas testas, kuris buvo teigiamas. Tuomet mes pradėjome skambinti 1808 telefonu, kas pasirodė misija neįmanoma. Šiaip ne taip prisiskambinus, atsiliepė pikta ir matyt pavargus mergina, kuri nelabai norėjo bendrauti ir pasakė, kad užsiregistruotume NVSC puslapyje kaip turėję kontaktą asmenys. Tą padarius laukėme informacijos. Ir tik lapkričio 4 dieną gavome SMS iš NVSC, kad turėjome kontaktą. Lygiai po 9 dienų. Tad jei būtume turėję kontaktą su svetimu žmogumi, kuris nebūtų mūsų informavęs apie ligą, daugiau nei savaitę būtume vaikščioję į darbus, parduotuves, darželius ir t.t.

Kitas žmogus turėjęs tą patį kontaktą, žinutės iš NVSC net negavo, nors jam pasireiškė karščiavimas, kantriai jos laukė. Tačiau jos negavus, pakartotinai skambino 1808 ir šiek tiek paaštrino savo simptomus, kad gautų testą.

Kokia viso to reziumė. Tiesiog labai noriu paraginti visus žmones būti sąmoningais, sėdėti namuose, dirbti kiek įmanoma nuotoliniu būdu, vienkartines kaukes keisti tik panaudojus, nes panašu, kad gatvėse ir parduotuvėse daug asmenų, kurie net nežino, jog yra galimai turėję kontaktą. Kuo mažiau turėsime kontaktų, tuo lengviau vyks darbas NVSC, tuo greičiau bus valdoma situacija.  Linkiu visiems kantrybės ir sveikatos!“,  - rašo Lijana.

 

Portalo jonavoszinios.lt informaciją skelbti, atgaminti, atkurti, reprodukuoti ar kitaip plagijuoti kitose visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose, be raštiško ar žodinio UAB "Jonavos žinios" sutikimo draudžiama. Visos teisės saugomos.

Taip pat skaitykite: