Smarkus vėjas šią savaitę pridarė nemažai nuostolių skirtinguose šalies regionuose, o savaitgalį, kaip prognozuoja sinoptikai, labiausiai siaubs pajūrį. „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) telkia papildomas pajėgas visoje šalyje, kad prasiautus audrai, elektros energijos tiekimas vartotojams būtų atstatytas kaip įmanoma greičiau. 

„Orų prognozės rodo, kad vėjas šeštadienio naktį bus stipriausias pajūryje, tad ten budės daugiausiai brigadų, tiek ir ESO darbuotojų, tiek ir rangovų. Žinoma, tuo pačiu komplektuojame didesnes komandas ir kituose Lietuvos regionuose. Darbuotojai bus pasiruošę operatyviai reaguoti į iškvietimus, šalinti gedimus ir kuo greičiau atstatysi elektros energijos tiekimą visiems vartotojams“, - sako ESO atstovė ryšiams su visuomene Rasa Juodkienė. 
 
Gedimus šalinti bus pasiruošusios 150 brigadų, o jų darbą kontroliuos kelios dešimtys dispečerių. Prie šių darbuotojų prisijungs ir dujų tarnybos darbuotojai kurie, jeigu reiks, padės pajungti generatorius.
  
ESO atkreipia dėmesį, kad pirmiausia generatoriai jungiami prie transformatorinių, kad elektros energija būtų tiekiama strategiškai svarbioms įstaigoms, pavyzdžiui, ligoninėms, gaisrinėms, policijos nuovadoms. Generatoriai taip pat pajungiami ir ten, kur gedimai būna labai sudėtingi ir jų likvidavimas užtrunka ilgai. 

Daugiau darbuotojų pritrauks ir skambučių centras, į kurį, siaučiant gamtos stichijoms, žmonės kreipiasi norėdami užregistruoti gedimus, pranešti apie medžių nutrauktus elektros laidus ar nulaužtas atramas.

ESO rekomenduoja gedimus registruoti internetu. Informacija apie gedimus taip pat skelbiama ir ESO svetainėje, tad prieš registruojant gedimą pirmiausia reiktų patikrinti gedimų žemėlapį. Jeigu jame gedimas jau pažymėtas, jo registruoti neberiekia.

„Darbuotojai stichijų metu dirba neskaičiuodami valandų: jie atsakinėja į gyventojų klausimus, registruoja gedimus ir juos šalina. Šį rudenį gamtos stichijos dažnos ir pridaro daug žalos – gedimai labai sudėtingi ir nors darbuotojų dirba daugiau nei įprastai, ir būna sutelkta visa reikalinga technika, juos pašalinti dažnai neužtenka poros valandų. Suprantame, kad šiais laikais be elektros energijos sudėtinga išsiversti ir kelias valandas, bet gyventojų prašome kantrybės ir užtikriname, kad ESO darbuotojai dirba nuo ankstyvo ryto iki nakties. Net jeigu ir nematote jų per savo langą, – jie dirba“, - teigia R. Juodkienė. 

Bendrovės duomenys rodo, kad absoliuti dauguma gedimų įvyksta dėl ant oro linijų užgriuvusių medžių ar jų šakų, kurios nutraukė elektros laidus. 

Sinoptikai prognozuoja, kad stiprus vėjas vakarinę Lietuvos dalį pasieks jau penktadienio vakarą – tuo metu vėjo gūsiai sieks 20-22 m/s. Maždaug vidurnaktį vėjas sustiprės iki 24 m/s, o apie trečią valandą naktį vėjo greitis jau bus apie 26-28 m/s. Apie 5 val. ryto stiprus vėjas, tikėtina, jau pūs Raseiniuose, Marijampolės rajone ir Šiaulių apylinkėse. Šeštadienio rytą stiprūs vėjo gūsiai gali pridaryti žalos ir kitose Lietuvos vietose: aplink Kauną, Ukmergę, Kėdainius, Visaginą. Pranešama, kad vėjuota visoje šalyje šeštadienį bus iki vakaro.  

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: