Lietuvos miestai yra pilni įvairiausių simbolių, o jų gyventojai dažniausiai gali lengvai įvardinti žodį ar frazę, išskirtinai būdingą tik tam miestui. Lietuvos paštas kviečia jonaviškius išrinkti naują – šiandieninį jų miestą atspindintį simbolį. „Gulbė“, „Žeimių dvaras“, „Ąžuolo vainikas“ – tai tik keli pavyzdžiai, kuriuos jonaviškiai jau dabar siūlo balsavimui. Vėliau žymūs gatvės menininkai daugiausiai balsų sulaukusį simbolį pavers moderniu meno kūriniu, kuris papuoš Jonavos miesto LP EXPRESS paštomatą. Iš viso planuojama papuošti 30 paštomatų 10-yje Lietuvos miestų.    

„Ne vienerius metus organizuojame projektus, kurių metu įvairiais meno kūriniais apipavidalinami populiariausi LP EXPRESS paštomatai, kad šie puoštų viešąsias miestų erdves ir džiugintų bendruomenes. Sulaukę daug gerų atsiliepimų, tęsiame tradiciją ir šį kartą gyventojams dovanojame galimybę išsirinkti savo miesto unikalius simbolius. Kviečiame miestų gyventojus būti aktyviems ir išsirinkti tą simbolį, kuris džiugintų kas kartą jį pamačius“, – apie projektą pasakoja Lietuvos pašto Komunikacijos departamento vadovė Deimantė Žebrauskaitė.

Pasiūlyti simbolį ar balsuoti už jau pasiūlytą, visi norintys  gali Lietuvos pašto internetinėje svetainėje www.post.lt/miesto-simbolis. Per dieną vienas žmogus gali balsuoti ne daugiau 10 kartų. Balsuojantys matys rezultatus iškart, o siūlantys savo variantą, jį pamatys kiek vėliau, nes naują žodį ar frazę dar patikrins sistema, siekiant išvengti su projektu nesusijusių variantų. Balsuoti ar siūlyti savo miesto simbolius kviečiame visą gegužės mėnesį. Daugiausiai balsų surinkusius simbolius iliustruos talentingieji „Gyvos grafikos“ menininkai, o jų kūriniai LP EXPRESS paštomatus papuoš rugsėjo mėnesį.     

Be Jonavos šiame projekte renkami Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio, Alytaus, Marijampolės, Mažeikių ir Utenos miestų simboliai. 

Tai jau trečiasis Lietuvos pašto projektas, kurio metu sukuriami vizualiniai meno kūriniai ant LP EXPRESS paštomatų ir atvaizduojamos aktualios, vertybinės, modernios šiandienos temos. 

Šiuo metu Lietuvoje yra 285 LP EXPRESS paštomatų. Vienu metu galima siųsti daugiau nei 44 tūkst. siuntinių. 2025 m. planuojama paštomatų skaičių padvigubinti.

Lietuvos pašto inf. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: