Šiais metais fiksuojami nauji siuntų rekordai – bendrai per visus 2021 metus LP EXPRESS paštomatais keliauja beveik 80 proc. daugiau siuntų nei praėjusiais metais, o lyginant lapkričio mėnesius, jų beveik 50 proc. daugiau. Statistika rodo, kad paštomatai yra populiariausias būdas siųsti Lietuvoje – per LP EXPRESS paštomatus šiuo metu keliauja daugiau nei 70 proc. visų per Lietuvos paštą siunčiamų siuntų. 


„Praėjusius metus, kai pasaulį sukaustė pandemija, galima vadinti virsmo metais siuntų pasaulyje – ženkliai išaugę pirkimai internetu vidaus rinkoje lėmė išaugusius ir siuntų kiekius. Paštomatai tapo pagrindiniu pasirinkimu siųsti ir gauti siuntas dėl savo patogumo – jais naudotis galima bet kuriuo paros metu, nėra žmogiškojo kontakto. 2021-ieji buvo naujų įpročių tapimo norma metais – daugelis nebeįsivaizduoja savo kasdienybės be apsipirkimo internetu, siuntimo paštomatu. Visus metus stebėjome naujus siuntų rekordus, o šventinis laikotarpis su įspūdingais siuntų kiekiais – tarsi stiprus akcentas metų užbaigimui“, – sako Lietuvos pašto generalinė direktorė Asta Sungailienė.


Remiantis siuntų statistika, didžiausi siuntų kiekiai kaip ir pernai keliauja didžiausiuose šalies miestuose – Vilniuje ir Kaune. Tačiau tarp populiariausių paštomatų rikiuojasi ir mažesnių miestų paštomatai. Patys populiariausi LP EXPRESS paštomatai šiuo metu yra Alytuje, Šiauliuose ir Klaipėdoje. Kiek mažesniais, tačiau irgi dideliais visos šalies mastu kiekiais išsiskiria ir kiti mažesnių miestų paštomatai – Plungės, Kėdainių, Telšių, Palangos. 


Artėjant šv. Kalėdoms, kiekviena diena LP EXPRESS paštomatuose yra rekordinė – nors realus dėžučių skaičius bendrai visuose paštomatuose yra daugiau nei 44 tūkst., per dieną keliaujančių siuntų kiekis yra didesnis ir kasdien vis auga. Tai rodo, kad gavėjai skuba atsiimti savo siuntas. A. Sungailienė džiaugiasi tokiais siuntų atsiėmimo rodikliais – tai suteikia galimybę pristatyti daugiau siuntų. 


Nepaisant rekordinių siuntų kiekių,  apie 90 proc. siuntų į LP EXPRESS paštomatus yra pristatomos kitą darbo dieną. Pasak Lietuvos pašto vadovės, tokius rodiklius leidžia išlaikyti įgyvendinti plėtros tikslai: artėjant šventėms išplėsti 60 populiariausių paštomatų  – vienu metu gali keliauti 4,5 tūkst. siuntų daugiau, per visus metus įrengta 15 naujų paštomatų. Šventiniu laikotarpiu taip pat prisideda ir dažnesnis paštomatų aptarnavimas – į populiariausius paštomatus kurjeriai vyksta po keletą kartų per dieną. 


Šiuo metu Lietuvoje iš viso yra 285 LP EXPRESS paštomatai. Iki 2025 metų LP EXPRESS paštomatų tinklą planuojama išplėsti dvigubai.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: