Jau rytoj keturias pergales iš eilės iškovojusi Jonavos „CBet“ kibs į atlapus dabartiniams Lietuvos čempionams Vilniaus „Ryto“ krepšininkams. Pirmajame tarpusavio susitikime šiame sezone sostinėje jonaviečiai šventė sunkią pergalę. Komandą tada į priekį vedė 29 taškus pelnęs snaiperis M. Laksa. Prieš laukiančias šeštadienio rungtynes pakalbinome mūsų ekipos atstovą iš Latvijos.

Martinš, pastaruosius du sezonus tau teko pasiblaškyti po keturis klubus. Ar Jonavoje atradai ramybę ir jautiesi gerai? Kokie rungtyniavimo „CBet“ ekipoje didžiausi pliusai?

Jonavoje tikrai gerai jaučiuosi ir galiu geriau koncentruotis ties savo žaidimu. Turime puikų sezoną, kuriame netrūko ir sunkių akimirkų, tačiau man asmeniškai svarbiausia, kad laimime dažniau negu pralaimime. Didelis pliusas, nes namus galiu pasiekti vos per kelias valandas, o tokios prabangos aš neturėjau pastaruosius 5 metus.

Šį sezoną Lietuvos krepšinio lygoje atakuodamas iš toli fiksuoji savo geriausią pataikymo procentą per pastaruosius 5 metus. Kaip manai, kokios to priežastys?

Jei atvirai, man būtų sunku išskirti vieną priežastį ir stengiuosi eiti iš rungtynių į rungtynes. Komandos draugai puikiai mane randa ir sukuria man progų išsimesti metimus. Po geresnių ar blogesnių rungtynių stengiuosi nereaguoti ir toliau sunkiai dirbti treniruotėse. Tikiu sėkmingo darbo tęstinumu.

Rungtyniaudamas puolime išsiskiri savo gebėjimu atsidengti situacijose be kamuolio. Kas buvo tavo idealiai tobulinant savo žaidimą, iš ko išmokai daugiausiai detalių šiame žaidimo aspekte?

Kai augau mano komandoje netrūko talentingų žaidėjų, kurie daugiau turėdavo kamuolį savo rankose, todėl nuo mažens buvau priverstas ieškoti savo vietos aikštelėje be kamuolio. Krepšinyje yra daug skirtingų charakteristikų ir aš tiesiog stengiausi rasti būdų būti naudingu. Augant man labiausiai imponavo Steve Nashas, kuris, būdamas neypatingų fizinių sugebėjimų, sugebėjo dominuoti tokioje fiziškoje lygoje kaip NBA. Ypatingai patikdavo jį stebėti karjeros pike atstovaujant Fynikso „Suns“.

Mūsų komandos kapitonui V. Šulskiui patyrus traumą, tapo aišku, kad gausi dar daugiau minučių aikštelėje. Kaip komanda reagavo į kapitono traumą? Kiek pats jauti atsakomybės pavaduoti jį aikštelėje?

Mes visi buvome sukrėsti jo traumos. Nepasakyčiau, kad buvome šokiruoti, nes žinome, jog krepšinis kontaktinis sportas ir traumos yra žaidimo dalis. Kai jis patyrė traumą, tikrai buvo nemalonu jį matyti kenčiantį skausmą, nes Vytautas yra didžiulė mūsų komandos dalis ne tik aikštelėje, bet ir rūbinėje. Visi jo klausome ir jaučiame jam pagarbą, nes jis visada turi tvirtą nuomonę ir nebijo jos pasakyti. Jis kapitonas iš didžiosios raidės ir tiek aš, tiek komandos draugai jaučiame atsakomybę sėkmingai jį pavaduoti aikštelėje.

Pastarosiose rungtynėse į Klaipėdos „Neptūno“ krepšį pataikei 3 tolimus metimus. Ar pats jautiesi atgaunantis formą?

Nuo gruodžio vidurio mūsų visa komanda buvo papuolusi į duobelę. Iš savo patirties manau, kad gruodžio ir sausio mėnesiai yra gan depresyvūs, nes sezono pradžia jau kaip ir praėjusi, o mintyse žaidėjai pradeda galvoti apie antrą sezono dalį, kai vyksta kova dėl trofėjų.  Jeigu šios mintys susipina su keliais pralaimėjimais, tai prie gero nepriveda. Svarbiausia, kad kaip komanda išlipome iš duobės, sunkiai dirbome ir nekaltinome vieni kitų. Tokios rungtynės kaip prieš „Neptūną“ man buvo labai reikalingos ir tikrai buvo smagu padėti komandai.

Prieš Vilniaus „Rytą“ sostinėje sužaidei geriausias savo sezono rungtynes. Ar tikiesi gerokai didesnio vilniečių komandos dėmesio šiose rungtynėse?

„Rytas“ yra Lietuvos čempionai ir „Čempionų lygoje“ žaidžia ne be reikalo. Jie aukšto lygio komanda, todėl laukia labai sunkios rungtynės. Prisimenant rungtynes sostinėje, tai man pavyko susimesti metimus tik dėl mano komandos draugų, kurie užtikrino puikų  kamuolio judėjimą. Mums tą vakarą pavyko juos nustebinti, tačiau šioms rungtynėms jie bus dar geriau pasiruošę ir laukia labai sunki dvikova.

 

Šeštadienio susitikimo su Vilniaus „Ryto“ ekipa pradžia – 17:20.

Bilietus į rungtynes platina Ticketmarket.lt

Bilietus taip pat galite įsigyti paspaudę čia: bit.ly/3X5e2RG

Įsigyjant bilietus moksleiviams, studentams, senjorams ir žmonėms su negalia taikoma 50% nuolaida (prie įėjimo į areną bus būtina pateikti teisę į nuolaidą įrodantį dokumentą).

Jonavos ,,CBet" foto ir nuotr.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: