Labdaros ir paramos fondas "Maisto bankas" š. m. spalio 23-24 dienomis vykdys tradicinę maisto produktų rinkimo nepasiturintiems akciją.

"Maisto bankas" akcijos metu kviečiami geros valios žmones solidarizuotis su nepritekliuje gyvenančiomis šeimomis, socialinių įstaigų, nevyriausybinių organizacijų globojamais vaikais, neįgaliaisiais, senyvo amžiaus žmonėmis ir paaukoti jiems taip reikalingų maisto produktų.

Deja netikėtai pasaulį, o kartu ir Lietuvą, palietusi pandemija sutrukdė pavasarinei "Maisto banko" akcijai – ji neįvyko. Todėl, šis, rudeninis maisto rinkimas, tampa ypač svarbiu, tai vienintelė galimybė surinkti ilgiau galiojančių maisto produktų akcijoje dalyvaujančioms socialinėms organizacijoms, neslepiančioms, kad jų atsargos jau visai išseko. 

Informuojama, kad šių metų rudenį "Maisto banko" akcijoje imtasi papildomų atsargumo priemonių - sumažintas savanorių skaičius, parduotuvėse bus laikomasi saugaus atstumo, dėvimos apsauginės veido kaukės bei vienkartinės pirštinės, užtikrinamas akcijoje dalyvavusių savanorių atsekamumas. 

Šios saugumo priemonės yra suderintos su nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistais, kurie patikino, kad nurodytos priemonės yra pakankamos, jog „Maisto banko“ akcija galėtų įvykti saugiai.

„Maisto banko“ akcija yra reikšminga šimtams Lietuvos nevyriausybinių organizacijų. Iš viso šioje gerumo iniciatyvoje dalyvauja per 350 socialinių organizacijų, renkančių paramą maistui labiausiai pažeidžiamiems žmonėms. Turėdamos galimybę surinkti suaukoto maisto už beveik pusę milijono eurų, organizacijos gali skirti taip reikalingas lėšas savo pirminių funkcijų įgyvendinimui.

Parengta pagal "Maisto bankas" inf. 

Taip pat skaitykite: