Nuo balandžio 15 dienos pajamas Valstybinei mokesčių inspekcijai (VMI) deklaruoti galėjo savarankiškai dirbantys. Nuo balandžio 22 dienos tai padaryti gali visi norintys šalies gyventojai. Karantino laikotarpiu deklaracijos teikiamos nuotoliniu būdu, tad jonavietis Mantvydas, girdėdamas apie karantino sąlygų švelninimą, teiraujasi, kada VMI klientai bus tiesiogiai aptarnaujami skyriuose?

Deklaracijų pateikimas internetu sunkiai suprantamas 

Vyriškis teigia, kad per patį Gyventojo pajamų ir Metinės gyventojo (šeimos) turto deklaracijų pateikimo laikotarpį, dėl karantino, nėra galimybės apsilankyti VMI skyriuje bei gauti tiesioginę pagalbą. Deklaracijų pateikimas internetu sunkiai suprantamas, todėl vyriškis domisi, kada klientai bus tiesiogiai aptarnaujami Jonavos skyriuje.

„Kada planuojamos konsultacijos "gyvai", o ne telefonu ar internetu? Jei tiesioginiai klientų aptarnavimai artimiausiu metu dar neplanuojami, kaip gyventojams "nepasiklysti" pildant deklaracijų formas? Kaip elgtis pirmą kartą deklaruojant šeimos turtą?“, - teiraujasi jonavietis.   

Deklaracijas už jus gali pateikti VMI specialistas

Pasak Kauno apskrities VMI viršininkės Juditos Stankienės, palaipsninio klientų aptarnavimo padaliniuose proceso atnaujinimo klausimai, atsižvelgiant į Sveikatos apsaugos ministerijos reikalavimus, šiuo metu yra svarstomi ir apie juos VMI informuos atskiru pranešimu. Tačiau iki to laiko, už gyventoją deklaracijas gali pateikti konsultuojantis VMI specialistas.

„Šiuo metu VMI konsultantai yra pasirengę klientams visą išsamią informaciją ir reikiamą pagalbą individualiais klausimais suteikti telefonu ir elektroninėmis priemonėmis. Negalint deklaracijos pateikti internetu, tai padaryti galima paskambinus specialiais papildomais konsultantų numeriais. Atsiliepę darbuotojai ne tik suteiks konsultaciją, bet, esant poreikiui, padės pateikti Gyventojo pajamų ar Metinę gyventojo (šeimos) turto deklaracijas. Jeigu gyventojas neturi galimybių pateikti deklaracijos savarankiškai, už jį tą, pagal gyventojo pateiktus duomenis, padaryti gali konsultuojantis VMI specialistas. Kauno apskrities gyventojai kviečiami skambinti telefonų numeriais - 8 37 466 773, 8 343 97762, 8 315 55895“, - atsako J. Stankienė.

Jonaviečiai deklaruoja aktyviai 

E. būdu arba telefonu pajamų deklaracijas Jonavos r. savivaldybėje šiuo metu sėkmingai pateikė daugiau nei 10,3 tūkst. gyventojų, beveik tūkstantis gyventojų deklaravo turtą, praneša Kauno apskrities VMI.

Primenama, kad šiemet gyventojams pristatyta naujovė – vietoj pilkų pajamų deklaravimo formų, nuo šiol pajamos deklaruojamos klausimų – atsakymų principu. Gyventojai pajamas turi deklaruoti iki liepos 1 d. Turtą deklaruojantys dėl socialinio būsto, turto deklaracijas taip pat turėtų pateikti iki liepos 1 d. Savarankiškai aktualią informaciją apie deklaravimą, paaiškinimus, atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus bei individualią veiklą vykdantiems gyventojams skirtą vedlio video gidą galima rasti adresu https://www.vmi.lt/cms/deklaravimas-uz-2019-m , o kitus išsamius paaiškinimus – ir VMI vaizdo kanale. Dažniausiai užduodamus klausimus apie turto deklaravimą galima rasti adresu https://www.vmi.lt/cms/turto-deklaravimas .

 

Asociatyvi alfa.lt nuotrauka 

 

Portalo jonavoszinios.lt informaciją skelbti, atgaminti, atkurti, reprodukuoti ar kitaip plagijuoti kitose visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose, be raštiško ar žodinio UAB "Jonavos žinios" sutikimo draudžiama. Visos teisės saugomos.

Taip pat skaitykite: