Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (toliau – VVTAT) skyrė sankciją MB „IT turas“ už įmonės valdomoje interneto svetainėje www.zuikiobilietai.lt vartotojams neteikiamą privalomą informaciją.

Vykdydama internetinių svetainių stebėseną VVTAT nustatė, kad MB „IT turas“ pažeidė trijų teisės aktų, nustatančių reikalavimus informacijos teikimui, nuostatas: Vartotojų teisių apsaugos įstatymo nuostatą, įpareigojančią verslininko interneto svetainėje teikti informaciją apie vartojimo ginčų sprendimo subjektus, Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos Nr. 2013/11/ES bei Europos Parlamento ir Tarybos reglamento Nr. 524/2013 nuostatą, įpareigojančią interneto svetainėje pateikti nuorodą į Elektroninio ginčų sprendimo platformą, bei Civilinio kodekso nuostatą, įpareigojančią prieš sudarant nuotolinę sutartį su vartotoju, be kita ko, suteikti vartotojui informaciją apie verslininko buveinės adresą.

Vertindama bylos aplinkybes, VVTAT komisija pažymėjo, kad vartotojo teisė į informaciją yra viena pagrindinių vartotojų teisių. Verslininkas turi pareigą teikti privalomą informaciją vartotojui ne tik sudarant sutartį, bet ir dar prieš sutarties sudarymą.

Įvertinus tyrimo metu nustatytas aplinkybes, už privalomos informacijos įmonės interneto svetainėje www.zuikiobilietai.lt nepateikimą MB „IT turas“ skirta 300 eurų bauda.

VVTAT nutarimas per vieną mėnesį nuo nutarimo įteikimo ekonominės veiklos vykdytojui dienos gali būti apskųstas teismui Administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: