Meningokokas - tokią diagnozę prieš 6 metus išgirdo jonavietė Aurelija Ivanauskaitė (24 m.) ir ją pas medikus atlydėjusi jos šeima. Iškart po to laukė skaudžių ir sunkiai pakeliamų įvykių virtinė: mergina medikamentų pagalba laikinai panardinta į komą, jai amputuoti dešinės rankos plaštakos bei abiejų kojų pirštai, o po kūną nusėjusių bėrimų, jų vietoje liko randai, kurie iki šiol primena apie infekciją. Kaip sako pati Aurelija, visa tai paskatino kitokį jos požiūrį į savo kūną ir šiandien ji atvirai kalba apie meilę sau, moterų seksualumą, dalyvauja drąsiose fotosesijose bei dirba su negalią turinčiais žmonėmis.


Veiklų - apstu


Dar visai neseniai A. Ivanauskaitė kartu su drauge G. Petrauskaite dirbo ties judviejų projektu ,,Dūšios", kuris skatina poras atsiverti vienas kitam jaunų verslininkių sukurtų  kortų žaidimo pagalba. Ir nors pastarajam sekasi išties gerai, A. Ivanauskaitė nusprendė pasukti kitu keliu. Išėjusi iš ,,Dūšių" ir palikusi šį verslą draugės rankose, ji prisijungė prie ,,Hero talents" - unikalių modelių ir pranešėjų agentūros, sukurtos įgalinti negalią turinčius žmones įsitraukti į reklamą ir renginius.

Pati A. Ivanauskaitė prieš keletą savaičių turėjo fotosesijas su ,,Not perfect linen", ,,Lindex", ,,Corpo" ir ,,About wear" drabužių prekiniais ženklais. Taip pat įsidarbino žmonėms su negalia susirasti darbą padedančiame projekte ,,Unikalus gyvenimas". 


Negana to, mergina savo ,,Instagram" paskyroje nuolat kalba apie seksualumą, netobulo kūno priėmimą, kas sulaukia nemažai internautų dėmesio: jonavietės įrašus palaikančiais komentarais pasitinka ir mažai matomi veidai, ir ne vienas Lietuvoje žinomas influenceris.


Nusprendė dalintis savo kelione


Paklausta, kas lėmė tokį jos transliuojamą turinį, A. Ivanauskaitė atvira -  meningokoko infekcija. 
,,Pradėjau vertinti savo kūną, kai jis buvo nusėtas žaizdomis ir labai labai silpnas. 

,,Instagramas" po truputį tapo vieta, kur sugalvojau dalintis savo kelione su juo. Taip pat vieta, kur nebebijojau užimti vietos ir reikšti save per fotografiją. Tai man padėjo pamilti savo kūną ir suprasti, kiek iš to kyla įkvėpimo veikloms. 


Ir tada įvyko magiškas dalykas - tai paveikė kitas moteris! Turėjau progą būti kitoms tuo, ko man pačiai trūko: drąsių, nenufotoshopintų, kupinų emocijų moterų, reprezentuojančių mane", - kalbėjo mergina.


Malonus dėmesys


Be žavesį jos įrašams išreiškiančių asmeninių žinučių, A. Ivanauskaitė yra sulaukusi malonaus dėmesio ir iš gatvėje sutiktų gerbėjų.


,,Kaune turėjau susidūrimus su merginomis, kurios pasakė, kad mane seka ir joms labai patinka tai, ką darau, mano charizma! 


Buvo visiškai šokiruota ir labai dėkinga joms už tai", - prisiminė jonavietė.  


Sulaukia ir kritikos


Nepaisant daugybės teigiamų reakcijų, A. Ivanauskaitė pripažįsta sulaukianti ir kritikos dėl atvirai  demonstruojamo kūno, pasisakymų, susijusių su moterų seksualumu.


,,Dažniausiai kritika mane pasiekia per aplinkinius... Bet visą kritiką aš labai gerai suprantu. Pati dar giliai turiu tam tikrų ribojančių įsitikinimų, kuriuos bandau naikinti keldama nuotraukas arba kalbėdama nepatogiomis temomis. 


Net ,,Dūšias" kūrėme iš noro, jog visi pokalbiai ir kūnai galėtų būtų išgirsti ir pamatyti. Tokiems pokyčiams reikia laiko ir noro. 


Kalbant apie moterų seksualumą, jis iki šiol taip stipriai gėdinamas, kad man vis dar užverda kraujas apie tai pagalvojus.  


Storesnių moterų seksualumas apskritai yra net nesuvokiamas. Kaip ta priimu? Nepriimu. Aš esu seksuali, aš noriu tokia būti, man tai patinka. Mūsų kūnai man yra menas, kuris nebūtinai turi būti pakabintas tik miegamajame. 


Man gražu klausytis gražios dainos, man taip pat gražu žiūrėti į seksualumu sklindančią moters nuotrauką.  Tačiau kiekvienas turėtų labai stipriai susimastyti, jei tai iškart asocijuojasi su sekso objektu, kuris skirtas vyrui tenkinti", - kalbėjo jonavietė.


Tikslas - leisti sau būti


Tie kas domisi A. Ivanauskaitės veikla, ko gero, sutiktų, kad išgirdus jos pavardę prieš akis išnyra pozityvu spinduliuojančios merginos vaizdas. Visgi, jonavietė savo ,,Instagram" paskyroje neslepia ir tų gyvenimo akimirkų, kurias lydi ašaros.


,,Aš nesu nugludinta. Dėl to negaliu turėti nugludinto ,,Instagram'o". Aš nesu produktas, kurį įvairiais marketinginiais būdais reikia parduoti. Aš nesu menininkė, kuri matytų derančias spalvas ir mokėtų dėlioti kompozicijas. Aš - žmogus, kupinas gyvybės. 


Pas mane tiek visko daug: daug grožio, betvarkės, emocijų. Norisi tuo didžiuotis ir dalintis. Pagrindinis to įvairiapusiško turinio tikslas yra sau tiesiog leisti būti, o būnu aš visokia (aut.past. - šypsosi): ir santūri, ir garsi. Tačiau, būtent tai nuveda mane pas įvairiapusius žmones ir įtraukia į įvairiausias nuostabias patirtis", - teigė A. Ivanauskaitė. 


Visada ieškojo nuotykių


Pasiteiravus, ar galima sakyti, kad meningokoko infekcija pakeitė jos asmenybę, mergina atsako, kad ir taip, ir ne.


,,Vertinu galimybę vaikščioti ir būti nuo nieko nepriklausoma. Tai pagrindinis dalykas, kas, galbūt, pasikeitė. Nuotykių ieškojimas visada buvo manyje, o santykis su mano kūnu visada buvo beprotiškas. Manau, tai tęstųsi net jei ir nebūtų amputacijų. 


Labai sunku šiame trendus mėgstančiame pasaulyje susitaikyti su ,,pasekme”, kad mes skiriamės nuo tų, kas pasidarė operacijas ar skyrė daugybę pinigų savo išvaizdos puoselėjimui. 
Kai netekau pirštų, supratau, kad jau net ir lengva kosmetinė procedūra prie to grožio idealo neprives", - teigė mergina. 


Norėtų daugiau dirbti su moksleiviais


Kalbėdama apie savo veiklas, A. Ivanauskaitė tikina, kad ateityje norėtų daugiau dirbti su moksleiviais.


,,Noriu būti tuo, ko man pačiai trūko mokykloje ir dalintis tuo, ką atradau dalyvaudama ,,Minded VDU" (aut.past.- verslumo akademija) veikloje. 


Man yra tekę mentoriauti Tauragėje. Tuomet supratau, kokie gyvenimą keičiantys mainai tai gali būti. Man labai patinka priminti žmonėms, kokie galingi jie yra ir palaikyti jų svajones. 
Žinau, kaip tai įkvepia ir skatina. Todėl norisi moksleiviams padėti suprasti, kad gyvenimas yra išprotėjęs ir mes visi, kaip kalakutai be galvų, dažnai lakstom be atsakymų, bet visi paprasčiausiai norime būti vertingi bei laimingi. Mano manymu, tai gali suteikti mylimos veiklos. 


NIEKAS neturėtų mūsų nuo jų atkalbinėti, trukdyti mums būti unikaliais ir klausyti savo širdies", - pokalbio pabaigoje sakė A. Ivanauskaitė.

Teksto autorė Jovita Stanevičiūtė

Asmeninio archyvo, Dominykos Ambroževičiūtės, Solveigos Ostrofskytės, Gintarės Petrauskaitės ir Skaistės Gulbelės nuotraukos. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: