Jau septintus metus iš eilės nacionaliniu lygmeniu bus vykdomas projektas „Išmanusis miestas“. Suformuojamos komandos, kurias sudaro architektūros, inžinerijos, statybos, urbanistikos, kraštovaizdžio architektūros, dizaino ir kitų sričių studentai ar profesionalai. Šalies savivaldybės, dalyvaudamos projekte, komandoms patiki savo teritorijas. Studentai ar profesionalai pasirenka po vieną iš savivaldybių pateiktų tikslinių teritorijų ar objektų ir parengia joms skirtus projektinius pasiūlymus.

Ne kartą savo teritoriją studentams yra patikėjusi ir Jonava. Viena paskutiniųjų teritorijų pasiūlyta komandoms 2020 metais - Rimkų mikrorajone esantis sklypas šalia P. Vaičiūno ir Chemikų gatvių kampo. Šiandien dienai jau yra žinoma, kad čia suprojektuotas parkas, o 2021 -ųjų Jonavos rajono biudžeto projekte numatyta 100 tūkst eurų naujojo parko įrengimui.

Anot mero Mindaugo Sinkevičiaus, dėl dalyvavimo šiemetiniame septintajame „Išmaniojo miesto“ projekte dar nėra apsispręsta. Šiais metais bus dedamos visos pastangos į jau turimą Rimkų parko įkūrimo projektą.   

„Esame jau kelis kartus dalyvavę „Išmanaus miesto“ konkurse, esame teikę savo teritorijas ir erdves, tačiau dėl dalyvavimo septintajame konkurse dar nėra apsispręsta, šį klausimą dar svarstome.

Šiemet daugiau fokusuojamės įgyvendinti tai, kas jau atlikta. Dabar baigiamojoje stadijoje yra Rimkų parko projektas, visuomenė yra supažindinama su projekto sprendiniais. Didžiausias mūsų dėmesys šiais metais bus skirtas to parko įrengimui, nes nesinori, kad projektas liktų tik kaip gražus paveikslėlis.

Parko įrengimas – brangus malonumas ir tai gali užtrukti, manau, net ne vienerius metus. Tačiau finale turėsime urbanizuotą erdvę, pritaikytą įvairiems jonaviečių poreikiams“, - pasakoja meras Mindaugas Sinkevičius.

Šį mėnesį mero potvarkiu sudaryta darbo grupė, kuriai pavesta aktyviai dalyvauti studijos „Jonavos miestas – išmanus miestas“ parengimo procese.

Rimkų parko projektiniai pasiūlymai

Rimkų parko projektiniuose pasiūlymuose, kurie visuomenei pristatyti š.m. vasario mėnesį, numatoma įrengti pėsčiųjų takus, sodinti želdinius (medžius, krūmus, žolinius augalus), formuoti funkcines erdves – ramaus ir aktyvaus poilsio zonas, vaikų žaidimų aikšteles ir kt., įrengti viešąjį tualetą, kuriam prijungti bus klojamos buities nuotekų ir vandentiekio komunikacijos, takų apšvietimo (elektros) tinklai.

Išanalizavus gyventojų judėjimo srautus ir išskyrus pagrindines pėsčiųjų kryptis nuo Chemikų g. ir P. Vaičiūno g. link daugiabučių namų, buvo suformuota pagrindinė parko erdvė bei mažesnės erdvės įvairios paskirties zonoms greta. Universali pieva bus skirta parko lankytojų aktyviam poilsiui, sportui ar nedideliems renginiams.

Didžioji vaikų žaidimų aikštelė su dideliu skulptūrišku žaidimų įrenginiu taptų parko akcentu ir pagrindiniu traukos tašku. Šiaurinėje aikštelės dalyje numatyta vandens žaidimų vieta.

Parke siūloma įkurdinti 5 autonomiškas aikšteles su stalais, suolais, kepsninėmis ir šiukšliadėžėmis, apsuptas medžių, kurie suteiks vietai jaukumo ir pavėsio vasarą. Jų vieta parinkta atokiau nuo namų, o taip pat želdiniais atribota nuo gatvės, bei turinti ryšį su universalia pieva ir netoli žaidimų aikštelės. Gamtinė žaidimų aikštelė - siūloma išnaudoti mažesniųjų vaikų žaidimų aikštelėms ir ramiam poilsiui. Žaidimų aikštelėse siūloma naudoti natūralių medžiagų įrenginius. Poilsio pievoje su gražiu vaizdu siūloma įkurdinti medinių suolų, salelių – gultų.

Projektuojamas viešasis tualetas, galintis veikti visais metų laikais su antivandaline nerūdijančio plieno įranga. Automatinis 1 vietos tualetas (pritaikytas žmonių su negalia poreikiui, bei su mažų kūdikių vystymo lenta). Jo nuolatinę švarą užtikrins įrengtos automatinės plovimo sistemos.

Bus įrengiamas Namo bendruomenės sodas – šiaurinė ir rytinė parko teritorija esanti arčiausiai namų skiriama namo gyventojų poreikiams.

Parko rytinėje dalyje prie A. Kulviečio gatvės planuojama 16 vietų automobiliams sustoti. 2 iš jų pritaikytos žmonių su negalia poreikiams, bei 2 vietos skirtos elektromobiliams įkrauti, greta statoma 2 lizdų elektros stotelė.

Parko teritorijoje saugomi esami geros būklės želdiniai bei gausiai papildomi naujais medžiais, krūmais ir žoliniais augalais.

Plačiau su projektu galima susipažinti ČIA.

Projektą „Išmanusis miestas“ inicijuoja architektūros ir statybų infrastruktūros verslo žurnalas „Structum“.

 

Portalo jonavoszinios.lt informaciją skelbti, atgaminti, atkurti, reprodukuoti ar kitaip plagijuoti kitose visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose, be raštiško ar žodinio UAB "Jonavos žinios" sutikimo draudžiama. Visos teisės saugomos.

Taip pat skaitykite: