Pasak čia atėjusių jonaviečių, šią akciją jie yra itin pamėgę, nereikia išlaidauti ir pirkti eglutės, eglišakiai ir pušų šakos, kankorėžiai, dalijami nemokamai, o ir į namus atkeliauja miško kvapas, kuris nuo Kalėdų beveik neatsiejamas.

„Kaip gerai tokia akcija. Anksčiau žmonės ieškodavo, gal kur nusikirsti eglę arba kur pigiau nusipirkti, o dabar va, prašau, dalinai nemokamai ir tik nešk Kalėdas į namus“, - džiaugėsi Regina.

„Gyvos eglutės neturiu kur statyti, butas nedidelis, nėr vietos. O eglės šaką sukomponuosiu taip, kad atrodys, jog gyva, tikra, maža eglutė“, - kalbėjo Rita.

„Tegul tik ir toliau vykdo tokias akcijas, kad tik nesustotų. Atsineši eglės šaką ir jau Kalėdomis namuose kvepia“,- sakė Erikas.  

Akcijos „Parsinešk Kalėdas į savo namus“ metu visoje Lietuvoje nemokamai išdalinama apie 100 000 eglišakių. Jonavoje, 5 - ios girininkijos, kas 40 minučių veža vis naujų šakų, taip papildydamos atsargas ir pradžiugindamos vis daugiau miestiečių.

Pageležių girininkas Juozas Cechanoveckas pataria, kad eglės ar pušų šakų pamerkti nebūtina, tačiau norint, kad jos ilgiau nemestų spygliu, reikia jas laikyti vėsiau, o norint atvėsinti šaką, galima ją ir vandens dulksna papurkšti.

Vietoje besidarbuojantys miškininkai padeda gyventojams pasirinkti šakas, o jei jos per didelės, su sekatoriumi patrumpinamos.

Tradicinė akcija „Parsinešk Kalėdas į savo namus“ pirmą kartą surengta prieš 15 metų Šiaulių krašto  miškininkų ir vėliau tapo tradicija visoje Lietuvoje. Tiems, kurie visgi nori namuose pasipuošti Kalėdų eglutę, miškininkai rekomenduoja kreiptis į Valstybinių miškų urėdiją – šventei skirti medeliai specialiai auginami medelynuose ar tam skirtose plantacijose.

Akcijos metu gyventojų aikštėje laukia Jonavos skiepobusas, kuriame vyksta vakcinacija nuo COVID-19 ligos.

 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: