Senolis du kartus kreipėsi dėl patirtos traumos  

Anot laišką portalo redakcijai atsiuntusios moters, Jonavos ligoninės Priėmimo - skubiosios pagalbos skyrių ji kaltina aplaidumu dėl galimos jos 70-mečio senelio nepriežiūros. Jonavietė pasakoja, kad pacientas du kartus kreipėsi su trauma, tačiau nebuvo tinkamai apžiūrėtas ir gydomas.  

,,Mano senelis, 70 metų amžiaus, birželio 12-ąją pirmą kartą kreipėsi į Jonavos ligoninę su sužalota ranka, kurios po insulto nebevaldo. Deja, ligoninės personalas ne tik netinkamai apžiūrėjo pacientą, bet ir nepasiūlė jokio gydymo, net skausmą malšinančių vaistų ar pleistro žaizdai užklijuoti. Kyla klausimas, už ką mokami atlyginimai šiems medikams, jei jie tik sėdi ant kėdžių, gurkšnoja kavą ir nevykdo savo pareigų? 

Praėjus dviem savaitėms nuo pirmojo vizito, birželio 26-ąją senelis vėl buvo priverstas kreiptis į ligoninę, nes jo rankos būklė pablogėjo. Šį kartą buvo iškviestas chirurgas, kuris nustatė rimtą ligą, kurios anksčiau nepastebėjo. Buvo trūkusi sausgyslė ir išsiliejęs kraujas. Apžiūrėjo, sutvarstė ir paleido. Ligoninės personalas, vietoj to, kad atsiprašytų už ankstesnį aplaidumą, pradėjo priekaištauti seneliui, kad jis atvyko antrą kartą dėl to paties atvejo. Dvi seselės netgi elgėsi itin nepagarbiai ir rėkė ant paciento bei jo sūnaus, kuris abu kartus ir atvežė senelį į priimamąjį.  

Tokį Jonavos ligoninės personalo elgesį vertinu kaip neprofesionalų ir nepriimtiną. Vietoj to, kad teiktų pagalbą ir rūpestį pacientams, jie dirba ,,surūgusiais" veidais, demonstruoja abejingumą ir netgi agresiją. Raginu ligoninės vadovybę imtis atitinkamų priemonių ir užtikrinti, jog pacientams būtų teikiama kokybiška medicininė pagalba bei pagarbus elgesys. Tokie aplaidūs ir neprofesionalūs gydytojai bei slaugytojai neturėtų dirbti su pacientais", - rašė moteris. 

Laiško autorė birželio 30-ąją patikslino,  kad seneliui pablogėjo, ranka ištino ir supūliavo, jis bus vežamas į Kauną.   

Pradėjo auditą  

VšĮ ,,Jonavos ligoninėje” pradėtas situacijos tyrimas – bus atliktas vidaus auditas.  

,,Labai apgailestaujame dėl pacientės patirties. Gauto rašto pagrindu pradėtas vidaus auditas, tad informuosime apie jo rezultatus jam pasibaigus. 

Mes siekiame, kad ligoniai gautų pilnavertes paslaugas, tačiau pabrėžiame, kad pagal esamą tvarką, reglamentuojamą Sveikatos apsaugos ministerijos lygmeniu, pacientai turėtų būti apžiūrimi Šeimos gydytojo”, - rašoma VšĮ Jonavos ligoninės administracijos atsakyme. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: