Jau šią savaitę moterų futbolas žengs dar vieną istorinį žingsnį – startuos pirmą kartą rengiama UEFA moterų Tautų lyga, kurioje rungtyniaus ir mūsų šalies rinktinė. Lietuvaitės pateko į C diviziono antrąją grupę, kur jų varžovėmis bus Liuksemburgo, Turkijos ir Sakartvelo moterų rinktinės. Pirmosios varžybos vyks penktadienį Jonavoje, Lietavos“ stadione. Pasiruošimas joms pareikalavo ir papildomo Jonavos sporto centro darbuotojų dėmesio.


Svarbi dvikova


Jonavoje vyksiančiose varžybose lietuvaitės susitiks su Liuksemburgo komanda. Kaip skelbia Lietuvos futbolo federacija (LFF), mačas startuos 17 valandą, žiūrovams patekimas į dvikovą – nemokamas, o tiesioginė transliacija bus pasiekiama LRT PLIUS kanalu.


Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris Danielis Wimmeris pasirengimo metu teigė, kad rinktinė pirmam iššūkiui bus pasiruošusi.


„Džiaugiuosi, kad tai pagaliau prasideda, turėsime kelias treniruotes iki rungtynių penktadienį, tad būsime pasiruošę. Aišku, kelios žaidėjos dėl skrydžių ir kelionių prisijungė vėliau.


Tautų lyga tai yra nauja sistema moterų futbole, labai laukiame rungtynių prieš Liuksemburgą, Sakartvelą ir Turkiją.
Ne viską nusako FIFA reitingas, tai yra stiprios varžovės. Liuksemburgo komanda yra tikrai gera, gerai tobulėjanti ir auganti, daug treniruojasi kartu.


Bet ir mes turime geras žaidėjas, norime sužaisti kaip įmanoma geriau“, – sakė rinktinės treneris.


Specialūs reikalavimai


Tuo tarpu Jonavos sporto centras jau pasiruošęs priimti tiek sportininkes, tiek žiūrovus. 


Mūsų aikštynas turi UEFA įvertinimą, tačiau kai kalbame apie varžybas, kuriose rungiasi rinktinės ar užsienio komandos, kaskart turime pasiruošti iš naujo - joms taikomi aukštesni reikalavimai nei toms, kuriose žaidžia Lietuvos komandos, A lygoje. 


Aikštę tikrina tarptautiniai inspektoriai. Jie matuoja aiškiai apibrėžtą žolės aukštį jis negali būti didesnis nei 3,5 centimetro, apžiūri, ar nėra duobučių, ar aikštynas lygus.


Taip pat reikalaujama, kad pertraukų metu žolė būtų laistoma. Pagrindiniai darbai jau atlikti. Laukiame varžybų, tikimės sulaukti ir nemenko būrio žiūrovų“, kalbėjo Jonavos sporto centro (JSC) direktorė Jūratė Stanislovaitienė.


Ir garbė, ir atsakomybė


JSC vadovė pripažįsta, kad tokio lygio varžybų priėmimas ir garbė, ir atsakomybė. 


Mes visada stengiamės, kad svečiai liktų patenkinti gautų paslaugų kokybe. Šalia to, ir patys džiaugiamės, jog sulaukiame aukšto meistriškumo sportininkų Jonavoje“, teigė J. Stanislovaitienė.


Džiaugiasi tiek infrastruktūra, tiek žiūrovais


Pati Lietuvos futbolo federacija, paklausta, kodėl šioms varžyboms pasirinkta Jonava, gražių žodžių negailėjo visai šio miesto sporto infrastruktūrai.


Jonava turi vieną geriausių futbolo (ir apskritai sporto) infrastruktūrų visoje Lietuvoje, tad būtų gaila ja nepasinaudoti. Čia jau ne pirmus metus savo rungtynes žaidžia ir mūsų moterų rinktinė, ir jaunimo rinktinės, pradedant U17 ir baigiant U21 rinktine.


Pastaroji Jonavoje šiemet jau žaidė su pajėgiomis Danijos ir Velso rinktinėmis, tad Jonavos infrastruktūrą teigiamai įvertinti galėjo ir svečiai.


Juolab, didelį dėmesį futbolui noriai skiria ir rajono savivaldybė su meru Mindaugu Sinkevičiumi, todėl federacijai yra vienas malonumas čia atvežti tiek vietinius, tiek ir tarptautinius renginius.


Apskritai, Jonavoje žmonės rinktinių rungtynes lanko ganėtinai gausiai, tad tai padeda futbolininkams ir futbolininkėms pajausti gerą futbolo atmosferą“, komentavo LFF prezidentas Edgaras Stankevičius. 

Rinktinė savo stovyklą pradėjo pirmadienį, o rinktinės vyriausiasis treneris Danielis Wimmeris su savo trenerių štabu pasirinko tokią sudėtį:


Aušrinė Bikutė, Meda Šeškutė; Austė Bernotaitė, Marija Galkina, Monika Grikšaitė, Rimantė Jonušaitė, Agnieška Kazarina, Laura Kubiliūtė, Žemyna Lekavičiūtė, Milda Liužinaitė, Algimantė Mikutaitė, Vestina Neverdauskaitė, Simona Petravičienė, Paulina Potapova, Loreta Rogačiova, Tereza Romanovskaja, Paulina Sarkanaitė, Danielė Svirnelytė, Erika Šupelytė, Liucija Vaitukaitytė, Lolita Žižytė.

Moterų rinktinės rugsėjo mėnesio tvarkaraštis:


Rugsėjo 22 diena (penktadienis)
17.00 val. Jonavos centrinis stadionas. Lietuva – Liuksemburgas (įėjimas – nemokamas, tiesiogiai per LRT PLIUS).
Rugsėjo 26 diena (antradienis)
19.00 val. Elazığ Atatürk stadionas. Turkija – Lietuva.

 

JSC ir LFF nuotr.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: