Šios savaitės pradžioje Vilniaus pašto poste muitininkai sulaikė 14 siuntų iš Kinijos. Siuntose buvo įvairūs rūbai, avalynė, kurios, įtariama, yra klastotės ir pažeidžia intelektinės nuosavybės teises. Tai avalynė su „Nike“, „Crocs“, „Dior“, „Chanel“ ir „Hermes“, drabužiai su „Bigboy“, „Stussy“, „Prada“ bei kitais pasaulyje gerai žinomais  prekių ženklais.

Surašyti prekių sulaikymo protokolai. Susisiekus su prekių ženklų savininkais arba jų atstovais ir gavus patvirtinimą,  kad prekės nėra originalios, prekės ženklų valdytojų sprendimu, bus sunaikintos.

Kova su garsių ženklų prekių klastočių prekyba vyksta visame pasaulyje. Nemažas indėlis ir Lietuvos muitinės. Per pastaruosius trejus metus Lietuvos muitinė sulaikė daugiau kaip 800 tūkst. vnt. prekių, pagamintų pažeidžiant intelektinės nuosavybės teises. Dažniausiai sulaikoma suklastotų rūbų, avalynės, taip pat ir vaistinių preparatų, žaislų. Klastotės ne tik daro žalą teisėtam verslui, bet ir yra nesaugios, gali kenkti sveikatai ar net kelti grėsmę gyvybei. 

Vilniaus teritorinės muitinės inf. ir nuotr.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: