Vasario 24 d. krašto apsaugos viceministrės pareigas pradės eiti Greta Monika Tučkutė. Ji bus atsakinga už krašto apsaugos sistemos įsigijimų sritį.

 

„Esu dėkinga krašto apsaugos ministrui Arvydui Anušauskui už suteiktą galimybę prisijungti prie jo komandos ir man patikėtas pareigas. Gyvename neramiais laikais su daug iššūkių, visai šalia vyksta Rusijos karas prieš nekaltus Ukrainos žmones ir mūsų visų pareiga yra padėti Ukrainai laimėti. Lietuva padeda Ukrainai visais įmanomais būdais,  o karinės ginkluotės tiekimas – vienas iš reikšmingiausių būdų padėti nugalėti agresorių. Kartu ir mūsų kariuomenei yra svarbu užtikrinti sklandų ginkluotės įsigijimą“, – sako G. M. Tučkutė.

 G. M. Tučkutė pažymi, kad eidama krašto apsaugos viceministrės pareigas ji sieks užtikrinti sklandų ir skaidrų įsigijimų projektų tęstinumą, geriausiai atliepiant Lietuvos kariuomenės poreikius, užtikrinti Lietuvos kariuomenės ginkluotės modernizavimą ir inovatyvių sprendimų įgyvendinimą, ypač skatinant Lietuvos pramonės dalyvavimą. Taip pat daug dėmesio bus skiriama aktyviam darbui su sąjungininkais siekiant, kad gynybiniai įsigijimai būtų koordinuojami didinant jų apimtis ir gynybinius pajėgumus regione.

 G. M. Tučkutė gynybos ir saugumo srityje dirba daugiau nei 15 metų. Pastaruosius dvejus metus ji dirbo NATO generalinio sekretoriaus biure Briuselyje, kur turėjo galimybę iš vidaus susipažinti su Aljanso veikla, procedūromis ir ypatumais. Prasidėjus karui Ukrainoje, G. M. Tučkutė daug dirbo su humanitarinės pagalbos Ukrainai informacijos koordinavimo, humanitarinės situacijos Ukrainoje stebėsenos ir analizės klausimais.

 

Prieš išvykdama į Briuselį, G. M. Tučkutė ketverius metus dirbo krašto apsaugos ministro patarėja, kuravo gynybos politikos, Krašto apsaugos ministerijos santykių su nevyriausybinėmis organizacijomis ir tarpinstitucinius klausimus. Prieš tai daugiau nei dešimt metų naujoji viceministrė vadovavo Geopolitinių studijų centrui, kur gilinosi į geopolitinius ir saugumo iššūkius regione. Nuo 2011 iki 2013 m. ji dirbo Giraitės ginkluotės gamykloje, buvo atsakinga už produkcijos pardavimą ir bendradarbiavimą su užsienio partneriais.

G. M. Tučkutė yra įgijusi teisės bakalauro laipsnį ir tarptautinių santykių srities magistro laipsnį, įgytą Belgijos katalikiškajame Leveno universitete.

KAM inf.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: