Legioneliozė – ūminė infekcinė liga, kurią sukelia vandenyje gyvenančios bakterijos, legionelės (Legionella). Nors ir ne visada plačiai aptariama, ši liga yra rimta grėsmė visuomenės sveikatai, sukelianti pavojingas ir net mirtinas pasekmes. Dėl to svarbu žinoti ir suprasti, kaip nuo jos apsisaugoti.

Svarbi prevencijos dalis – teisingai sureguliuoti vandens šildytuvai (boileriai) ir tinkamas karšto vandens temperatūros lygio palaikymas.

Jonavos rajono savivaldybėje dirbančius šildytuvų platintojus ir montuotojus, įrenginėjant šildytuvus, kviečiame ant jų  matomoje vietoje klijuoti informacinį lipduką, primenantį gyventojams apie teisingą jo sureguliavimą.

Informacinius lipdukus galite atsiimti Jonavos r. savivaldybės 411, 415 kab. Prieš atvykstant pasiskambinti nurodytais tel. 8 349 20 704, 8 349 50 193.

Primename, kad kaip prižiūrėti vandentiekį taip, jog jame neužsiveistų legioneliozę sukeliančios legionelių bakterijos, išsamiai paaiškinama ir neseniai sukurtoje interneto svetainėje „Legionas prieš legioneles” https://legionas.nvsc.lt/.

Jonavos rajono savivaldybės informacija 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: