Šio mėnesio pradžioje Jonavos futbolo klubas pristatė techninį direktorių – Gytį Rusevičių. Per kelias pastarąsias savaites jis jau spėjo kibti į darbus. Kokie jie ir kokius tikslus sau kelia G. Rusevičius? Apie tai ir daugiau – pokalbyje su juo pačiu.


– Jonaviečiams jūs – ko gero, naujas veidas. Papasakokite apie save ir kokį ryšį iki šiol turėjote su mūsų miestu? 


– Gimiau ir užaugau Alytuje, šiuo metu gyvenu Kaune. Studijas baigiau Lietuvos sporto universitete, taip pat teko studijuoti Portugalijoje, Ispanijoje, o šiais metais pradėjau mokytis UEFA A kursuose. 


Esu žingeidus ir nuolatos ieškau, kaip kelti savo kvalifikaciją dalyvaudamas įvairiuose mokymuose ar stažuotėse.
Kalbant apie santykį su Jonava, man yra tekę rungtyniauti Jonavoje tiek būnant vaiku, tiek kaip treneriui, dirbant Alytaus FA „DAINAVA” ir Kauno „Žalgirio” organizacijoje. 


Prieš pradėdamas darbą čia žinojau, kad Jonava – aktyvus, gražus, sportiškas miestas, kuris turi gilias tradicijas. 


– Kaip jūsų gyvenime atsirado futbolas?


– Pradėjau žaisti jį nuo mažens. Todėl kiekvieną dieną su draugais praleisdavau daug laiko futbolo aikštelėse. 


Taip pat per televizorių stebėdavau begalę įvairių rungtynių, pasaulio ir Europos čempionatus. Visa tai  ir išugdė didelę meilę šiam sportui.


– Už ką yra atsakingas techninis direktorius?


– Jo darbinėje kasdienybėje – daug įvairių funkcijų. Viena iš pagrindinių – treniruočių proceso priežiūra ir gerinimas, atsižvelgiant į turimus resursus. 


Dar į pareigas įeina strateginis planavimas, trenerių edukavimas, ugdymo programos diegimas, ryšių plėtimas su kitomis Lietuvos ir užsienio akademijomis.  


 – Kokie pirmieji darbai laukia jūsų?


– Jie jau prasidėjo. Šiuo metu ieškome ir kalbamės su potencialiais naujais treneriais. Ne paslaptis, kad mums jų trūksta. Dėl to turime norą pritraukti bent 1 ar 2 specialistus. Tai būtų didelis žingsnis į priekį, padėsiantis gerinti treniruočių procesą.


Vyksta ir techniniai pasiruošimo darbai artėjančiam akademijos sertifikavimui. Jį vykdo Lietuvos futbolo federacija. Reikia sukelti treniruočių planus į sistemą ir parodyti, kad atliekame gerą, kokybišką darbą, atitinkantį federacijos iškeltus standartus.


Su FK „Jonava" direktoriumi ruošiamės susirinkimams, kuriuose patys prisistatysime savo bendruomenei bei papasakosime apie mūsų viziją ir tikslus. 


– Jūsų akimis, ar Jonava – miestas, galintis parengti profesionalius sportininkus? 


– Komentuojant iš futbolo pusės, manau, kad taip. Turime talentingų vaikų, tik jiems reikia sudaryti tinkamas sąlygas sportuoti čia, Jonavoje.


Šiltuoju metų laiku, palyginus su kitais miestais, galime džiaugtis vienomis geriausių sąlygų visoje Lietuvoje, bet atėjus žiemai, susiduriame su iššūkiais. Yra tekę girdėti, kad miesto valdžia diskutuoja apie pripučiamo futbolo maniežo atsiradimą, kas, ruošiant profesionalius futbolininkus, būtų kokybinis žingsnis į priekį.


–  Kokių rezultatų tikitės iš ,,Jonavos futbolo" klubo sportininkų? Ar tikitės, kad šie gerės?


– Apsibrėžiant trumpalaikius tikslus, turime norą žingsnis po žingsnio gerinti treniruočių procesą. Tai vėliau pasimatytų ir jaunimo komandų rezultatuose.


Tuo tarpu vienas svarbiausių ilgalaikių tikslų – paruošti kuo daugiau vietinių futbolininkų reprezentacinei miesto komandai, kad jie galėtų garsinti Jonavos vardą.


Žvelgiant į reprezentacinės miesto komandos perspektyvas, galiu pasakyti, kad mes puikiai suprantame, jog šiuo metu ji yra ne ten, kur ją norėtų matyti visi.


Todėl dabar pagrindinis mūsų tikslas kuo greičiau sugrįžti į Pirmą lygą. Būtent reprezentacinė miesto komanda  parodo bei pristato mūsų organizacijos veidą.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: