Naujieji  šalmai jau pradėti dalyti ugniagesiams gelbėtojams. 2021 m. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas pasirašė 2500 ugniagesių šalmų Heros Titan (gamintojas Rosenbauer International AG) įsigijimo sutartį, pagal kurią šiuo metu yra gauti 1777 naujieji šalmai. Šalmai bus keičiami palaipsniui.

Naujieji šalmai atitinka  tris ugniagesių šalmų standartus, jie yra sertifikuoti, pagaminti pagal pažangiausias technologijas ir užtikrina optimalią apsaugą dirbant ekstremaliųjų situacijų metu. Jie yra patogūs ir lengvi, jų svoris  – 1,3 kg (be žibintuvėlio). Šie šalmai gali atlaikyti didelę mechaninę apkrovą ir aukštą temperatūrą. Prie jų tvirtinamas žibintuvėlis, yra specialus veido skydelis, apsauginiai akiniai, taip pat yra galimybė pritvirtinti ir šiluminio vaizdo kamerą.

Vieni pirmųjų šiuos šalmus gavo Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 6-osios komandos ugniagesiai gelbėtojai. Kol kas komandai jų skirta 12. Šiuo metu ruošiamas naujas gamybos užsakymas, ilgainiui seni šalmai bus keičiami naujais ir kitiems pareigūnams.

Pasak Vilniaus PGV 6-osios komandos skyrininko Pauliaus Rolio, naujasis šalmas yra lengvesnis, patogesnis, kaklo apsauginė dalis minkštesnė negu senojo šalmo. „Be to, šalmo išorėje yra rankenėlė, kuria galima reguliuoti šalmo dydį. Tai galima padaryti netgi nenusimovus ugniagesio pirštinių. Senąjį šalmą, jeigu užsidėdavai kaukę ir kvėpavimo aparatą, reikėdavo nusiimti ir susireguliuoti, nes reguliatorius buvo šalmo viduje“, – sako skyrininkas.

P. Rolio teigimu,  naujojo šalmo skydelis užtikrina geresnį matomumą, o integruoti apsauginiai akiniai apsaugo didesnę veido dalį. Su naujaisiais šalmais ugniagesiams bus saugiau ir patogiau gesinti gaisrus ir atlikti gelbėjimo darbus.   

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: