Lietuvos gyventojai pasirašyti el. erdvėje ar patvirtinti savo tapatybę dažniau naudoja mobiliojo ryšio priemones, rodo Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) atlikta apklausa. Asmens tapatybės kortelės, kaip pasirašymo priemonė, yra mažiau populiaresnės. Tam įtakos gali turėti ir patogumo veiksnys: norint pasirašyti ar patvirtinti savo tapatybę su asmens tapatybės kortele, reikėdavo tinkamai paruošti kompiuterį ir turėti tam pritaikytą lustinių kortelių skaitytuvą.

„Be to, nemaža dalis gyventojų apskritai nežino apie šias galimybes“, – apgailestauja Vaidotas Ramonas, RRT skaitmeninių paslaugų reguliavimo grupės vadovas.

Visgi, pasak eksperto, situacija gali pasikeisti, nes birželio pradžioje pradėta platinti mCard LTU programėlė, kuri sudarys galimybę naudotis asmens tapatybės kortelėmis elektroninėje erdvėje ženkliai patogiau.

„Nuo šiol užteks mobiliojo telefono, palaikančio NFC technologiją, su įdiegta mCard LTU programėle. Kitaip tariant, nebereikės papildomų lustinių kortelių skaitytuvų. Tiesa, asmens tapatybės kortelė turi būti išduota nuo 2021 m. rugpjūčio 14 d., senesnės nėra tinkamos“, – aiškina RRT skaitmeninių paslaugų ekspertas.

Šiuo metu nauju asmens tapatybės kortelių funkcionalumu galima pasinaudoti tik jungiantis prie valstybinių paslaugų www.epaslaugos.lt portale – pasirinkus „Bekontaktė ATK“.

„Tai – jau labai svarbus pirmasis žingsnis. Žinoma, dar svarbiau, kad ateityje šia naujove pasinaudotų ne tik viešasis sektorius, bet ir verslas – integruodamas tokią galimybę savo paslaugų portaluose ir pateikdamas savo klientams dar vieną nemokamą alternatyvą“, – teigia V. Ramonas, Skaitmeninių paslaugų reguliavimo grupės vadovas.

RRT inf. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: