Link Jonavos rajone esančio Naujasodžio (Žeimių seniūnija) kaimo važinėjantys vairuotojai tikina ne vienerius metus girdintys pažadus, kad netrukus jų transporto priemonės galės riedėti asfaltuotu, o ne žvyruotu keliu. Visgi, pažadai iki šiol - tik pažadai. Dėl to teiraujamasi, kada bus imtasi realių darbų?

Darbai - planuose

Susisiekus su Žeimių seniūnu Faustu Pilipavičiumi informuota, kad kelio ruožas  „Martyniškis- Naujasodis - Liepkalnis| yra įtrauktas į  Lietuvos Automobilių kelių direkcijos  „Planuojamų asfaltuoti žvyrkelių sąrašą 2018-2024 m.“ 

,,Kaip mane informavo LR seimo narys Eugenijus Sabutis, į seimo nario paklausimą dėl šio ruožo asfaltavimo, gautas raštu atsakymas, kad šis kelio ruožas numatomas asfaltuoti 2023 m. Ši istorija tęsiasi, jau ne vienerius metus.

Gaila, kad savivaldybė tarp prioritetų teikiančių pirmenybę žvyrkeliams mūsų rajone, pirmenybę teikia kitiems rajono žvyrkeliams, kas taip pat neprideda dėl šio kelio greitesnio išasfaltavimo", - apgailestavimą išreiškė F. Pilipavičius. 

Savivaldybės komentaras

Kadangi seniūno komentare paminėta ir savivaldybė, dėl komentaro kreipėmės ir į ją. 

,,Valstybinės reikšmės rajoninis kelias Nr. 1511 Martiniškis–Naujasodis–Liepkalnis priklauso Lietuvos automobilių kelių direkcijai (LAKD), kuri ir sprendžia, kada asfaltuoti vieną ar kitą tokios reikšmės žvyrkelį. Nusprendusi, LAKD šiuos žvyrkelius remontuoja savo lėšomis. Planuojamų asfaltuoti ir asfaltuojamų žvyrkelių ir kelių sąrašai bei žemėlapiai skelbiami lakd.lt interneto svetainėje https://lakd.lrv.lt/.

Savivaldybė gali turėti įtakos tik vietinės reikšmės ir vidaus keliams, kurie priklauso savivaldybei. Jonavos rajone šiais atvejais pirmiausiai prioritetus dėlioja ir dėl kelių remonto būtinumo sprendžia seniūnijų seniūnai su seniūnaičiais, kurie teikia savivaldybei remontuotinų kelių sąrašus.  Įvertinusi pateiktus pasiūlymus savivaldybės administracija vietinės reikšmės kelius remontuoja biudžeto ir Kelių priežiūros ir plėtros programos lėšomis, kurias savivaldybėms skiria LAKD", - aiškina savivaldybė. 

Prioritetas nepriskirtas

Lietuvos automobilių kelių direkcijos viešai skelbiamame asfaltuotinų kelių sąraše matyti, kad tarp 2018-2024 asfaltuotinų Jonavos rajono kelių kelias Nr. 1511 (Martiniškis - Naujasodis - Liepkalnis) pažymėtas 6 numeriu, tačiau jam savivaldybės prioritetas nepriskirtas. 

Visą sąrašą galite rasti čia

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: