Dar 2020-ųjų sausį Chemikų, P. Vaičiūno ir Žalgirio gatvių sankryžoje įrengtas naujas kelio ženklas ,draudžiantis sukti į kairę darbo dienomis nuo 7 iki 9 val., iki šiol kelia aistras tarp vairuotojų - kol vieni laikosi Kelių eismo taisyklių, užsimerkia prieš draudimą ir jį ignoruoja. Portalas jonavoszinios.lt dėl to yra sulaukęs ne vieno skaitytojo pastebėjimo. Tačiau paskutiniame Jonavos rajono savivaldybės saugaus eismo komisijos (SEK) posėdyje nagrinėtas skundas, kuris liečia ne tik minėtą pažeidimą -  gyventojai pastebi, kad pavojų kelia ir P. Vaičiūno gatvėje pažymėtos geltonos linijos nepaisantys asmenys. 

SEK skirtame skunde, kurį atsiuntė Žalgirio gatvės gyventojai, atkreiptas dėmesys, kad nors džiaugiamasi gatvės apšvietimu, nes tai padidino pėsčiųjų saugumą tamsiu paros metu, Žalgirio gatvėje nėra įrengtų šaligatvių. Todėl pėstieji eina važiuojamąja kelio dalimi.

,,Savo mažamečius vaikus, kaip ir dauguma gatvės gyventojų, į mokyklą jie veža automobiliu. Kiekvieną kartą kirsdami šią sankryžą jaučiasi nesaugiai, nes P. Vaičiūno gatvėje būna priparkuota automobilių iki pat Žalgirio gatvės ir neįmanoma matyti, ar neatvažiuoja automobiliai iš dešinės, ten yra nudažyta geltona linija, bet niekas į ją nekreipia dėmesio. Būna, kad automobiliai parkuojami ir Žalgirio gatvėje ties sankryža, tuomet tenka važiuoti prieš eismą.

Rytais, kada galioja ženklas draudžiantis sukti į kairę iš Chemikų gatvės į P. Vaičiūno gatvę, daug vairuotojų jį ignoruoja ir važiuoja į kairę, o kai kurie net nežino kas turi pirmumo teisę, todėl pasitaiko daug avarinių situacijų",- rašoma skunde.

Čia pat teiraujamasi, ar galima rasti sprendimą bent 10 metrų blokuoti automobilių parkavimą P. Vaičiūno gatvėje, kad bent pagerintų atvažiuojančių automobilių matomumą. 

SEK nutarė, kad  gyventojai dėl užfiksuotų pažeidimų operatyviai turėtų kreiptis ne į Saugaus eismo komisiją, o į e. policijos portalą arba savivaldybės Viešosios tvarkos skyrių. Policija taip pat turėtų probleminėse vietose organizuoti budėjimus. 

Reaguojant į tai, SEK dalyvaujantys policijos pareigūnai paaiškino, kad minėtoje vietoje buvo organizuota ne viena priemonė, skirta pažaboti pažeidėjus. Jų metu nubaustas ne vienas vairuotojas.

Primename, kad kelio ženklų ar ženklinimo nesilaikymas gali užtrauki baudą nuo 30 iki 90 eurų.

Jonavos rajono savivaldybės viešosios tvarkos skyriaus pareigūnų kontaktus galite rasti čia.  Pranešimą policijai, naudojantis epolicija.lt portalu, palikti galite paspaudę čia.

Archyvo nuotr.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: