Visuomenės sveikatos mokslo raidą galima dalinti į du etapus – užkrečiamųjų ligų ir lėtinių neinfekcinių ligų, tarp kurių vyrauja onkologinės ir širdies bei kraujagyslių ligos. Šiandieninėje visuomenėje dėl sparčios globalizacijos, urbanizacijos, besikeičiančių gyvenimo sąlygų, didėjančių socialinių netolygumų visuomenės sveikata turi įveikti vis naujus ir su kiekvienu dešimtmečiu sudėtingesnius iššūkius. Vienas iš didžiausių iššūkių visuomenės sveikatos sektoriui yra gyventojų fizinio aktyvumo mažėjimas.

Reikia paminėti, kad naujausiais moksliniais duomenimis pagrįstose PSO rekomendacijose, fizinis aktyvumas laikomas pirmine daugelio ligų profilaktikos priemone. Tačiau, kad rekomendacijų galima būtų laikytis, turime sudaryti tam sąlygas.

Visi žinome, kad galimybės, kurias turi miesto gyventojai, smarkiai skiriasi nuo provincijos gyventojų. Mes neturime sporto centrų, studijų, baseinų, čiuožyklų ir t.t. Bet turime norą, kad mūsų vaikai nebūtų prastesni. Norime, kad jie kauptų fizinio aktyvumo patirtį, būtų išbandę skirtingas fizinio aktyvumo formas. Augintų stiprų socialinį santykį, sportinį identitetą. Savivertei ir sėkmingai ateičiai šie veiksniai nepaprastai svarbūs.

Todėl įkūrusi Sąmoningo judesio centrą nepaliaujamai ieškau būdų ir šaltinių, kurie padėtų „atnešti“ į kaimo gyvenvietes skirtingų sričių trenerius, įvairų inventorių ir ilgalaikę sporto rutiną. Pabrėžiu – ne kelių mėnesių, bet ilgalaikę. Kuri suformuotų teigiamus pokyčius fizinio aktyvumo srityje ir puoselėtų vertybes.

Dėl šio tikslo esu nusiteikus kovai ir juodam darbui.

Vieno darbo rezultatas – gautas finansavimas projektui „Vaikų ir jaunimo iki 29 m. fizinio aktyvumo skatinimas Kėdainių ir Jonavos r., ugdant teoriškai ir praktiškai“ bendrai finansuojamas valstybės Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ir Švietimo mainų paramos fondas. Nuo 2020 m. rugpjūčio mėn. 3 d. pradėjome veiklas. Pasibaigus vienam etapui, kurį sudarė Pilates treniruotės, keliaujame į kitą. Jame vaikai ir jaunimas galės dalyvauti fizinio rengimo treniruotėse su BOKSO elementais. Kurios jiems yra visiškai nemokamos. 

Treniruotės vyksta antradieniais ir ketvirtadieniais 18.00 val. Juškonių sporto salėje.

Platesnė informacija tel.: 864700589 arba el.p.: s.skorupskiene@gmail.com

 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: