Su žiniasklaida susisiekė jaunas vairuotojas, kuris neseniai, tik keli mėnesiai kai džiaugiasi tėvystės rūpesčiais bei panoro pasidalinti savo patirtimi su kitais vairuotojais.

„Šiandien elektroniniu paštu iš policijos gaunu procesinius dokumentus apie administracinį nusižengimą. Prisegtame dokumente – protokolas, kuriame rašoma, kad neva aš, vairuodamas transporto priemonę, važiavau antra eismo juosta, kai pirma eismo juosta buvo laisva. Nesilaikiau kuo arčiau dešiniojo važiuojamosios dalies krašto kelyje Kaunas–Zarasai–Daugpilis, 16,00 km.  O kas labiausiai nustebino – padaryto pažeidimo data - 2020 m. balandžio mėn. 4 d. Pirma mintis – su data kažkas suklydo, antra mintis – aš visai nepamenu, ką veikiau daugiau nei prieš metus, nes dabar mane supa visai kiti rūpesčiai. O be to, kur kokie įrodymai – nuotrauka ar video medžiaga, kad daugiau nei prieš metus aš pažeidžiau taisykles“, - nuostabos neslėpdamas pasakojo vairuotojas. 

Anot vyriškio, jis pavartė Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodeksą dėl senaties terminų. 672 straipsnis skelbia, kad „Nutarimas skirti administracinę nuobaudą negali būti vykdomas, jeigu jis nebuvo perduotas vykdyti per tris mėnesius nuo priėmimo dienos“.

„Ruošiausi pabendrauti su pareigūnais, tad skaičiau administracinių nusižengimų kodeksą, kad būčiau pasiruošęs atsikirsti, tačiau, mano nuostabai, gavau visai kitokį atsakymą, nei tikėjausi. Surašytame policijos protokole buvo pateiktas telefono numeris, kuriuo ir paskambinau. Atsiliepusi specialistė paaiškino, kad Kelių eismo taisyklių (KET) pažeidimui senaties terminas yra 2 metai, o paklausus apie per tris mėnesius neįteiktus dokumentus, gavau atsakymą, kad protokolas apie pažeidimą dar tais 2020 metais buvo siunčiamas popieriniu laišku, bet nepasiekė adresato, paštas nepatvirtino įteikimo ir protokolas buvo perrašytas bei atsiųstas elektroniniu paštu šiais, 2021 metais“, - patirtimi dalijosi vyriškis.

Anot vairuotojo, specialistė patikino, kad jei tik jis pageidauja, jam bus atsiųsta nuotrauka, kurioje užfiksuotas minėtas pažeidimas. Taip pat buvo pranešta, kad dėl datos nėra klaidos, mat šiuo metu peržiūrimi visi, net keli tūkstančiai siųstų ir adresatų nepasiekusių pažeidimų srautai.

„Sumokėsiu aš tą paskirtą 15 eurų baudą, jei tikrai nusikaltau tais metais, bet noriu perspėti kitus, kad nenustebtų gavę laišką iš policijos su daugiau nei metų senumo pažeidimu. Net jei ir neatsimenate, ką pažeidėte - išsisukti nepavyks, mat policija tikrina savo archyvus ir iš naujo siunčia pranešimus apie paskirtas baudas“, - pokalbį užbaigia vairuotojas bei priduria, kad visiems vairuotojams linki gero kelio ir nepažeidinėti kelių eismo taisyklių, kad vėliau nereikėtų nemaloniai nustebti.   

 

Portalo jonavoszinios.lt informaciją skelbti, atgaminti, atkurti, reprodukuoti ar kitaip plagijuoti kitose visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose, be raštiško ar žodinio UAB "Jonavos žinios" sutikimo draudžiama. Visos teisės saugomos.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: