Lietuvos gyvūnų teisių ir apsaugos organizacijos „GATO“ duomenimis, pernai šalyje paženklintų šunų ir kačių skaičius išaugo 66 proc. Tuo metu Jonavos rajono savivaldybėje paženklinti 5122 augintiniai, tai sudarė 30,56 proc. Pagal gyvūnų ženklinimą mūsų savivaldybė užima 28 vietą Lietuvoje.

Kodėl ženklinimas toks svarbus?

Šunų, kačių ir šeškų ženklinimas mikroschema ir registravimas valstybiniame Gyvūnų augintinių registre Lietuvoje yra privalomas nuo 2021 metų gegužės mėnesio.

Kasmet į Lietuvos gyvūnų prieglaudas patenka per 15 tūkst. šunų ir kačių, ir tik apie 15 proc. iš jų pavyksta grąžinti tikriesiems savininkams, pasakoja GATO vadovė Brigita Kymantaitė. Anot jos, privalomas augintinių ženklinimas ir registravimas padeda spręsti šią gyvūnų gerovės problemą.

„Privalomas augintinių ženklinimas ir registravimas ne tik sprendžia beglobių gyvūnų problemą, bet ir stiprina sąmoningą visuomenės požiūrį į atsakingą savininkystę. Juk niekada negali būti užtikrintas, kad tavo augintinis nepasiklys, nepabėgs ar nebus pavogtas.

Savo augintinius paženklinusiems šeimininkams stipriai padidėja tikimybė, kad jų pasiklydęs ar pavogtas gyvūnas greičiau sugrįš į šeimą. O svarbiausia, tai yra naudinga paties augintinio gerovei“, – teigia B. Kymantaitė.

Kaip vyksta gyvūno ženklinimas?

Gyvūno ženklinimas mikroschema – tai neskausminga ir daug laiko netrunkanti procedūra, kurią atlieka veterinaras arba kitas ženklinimo paslaugas teikiantis asmuo, turintis leidimą atlikti šią paslaugą.

„Ženklinimo metu gyvūnui po oda, ties ketera su švirkštu yra implantuojama mikroschema. Įterpus mikroschemą, gyvūnas jos visiškai nejaučia. Pati procedūra nėra labiau skausminga už paprastą vakcinaciją ir trunka tik kelias sekundes. Ji yra saugi tiek jauniems, tiek vyresnio amžiaus gyvūnams. Po paženklinimo, mikroschemos duomenys iš karto užregistruojami ir informacija apie augintinį bei jo savininką atsiduria bendroje GAR sistemoje“, – pasakoja B. Kymantaitė.

Kur galite paženklinti savo augintinį?

Savo augintinio dar nepaženklinę šeimininkai artimiausią veterinarijos specialistą, teikiantį šias paslaugas, gali rasti interneto svetainėje www.pazenklinkmane.lt.

Taip pat čia galima rasti mobilių ženklinimo paslaugų teikėjus, kurie patys gali atvykti į namus ir paženklinti bei užregistruoti gyvūną.

Jonavos rajono savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus pareigūnai šiemet planuoja organizuoti reidus ir tikrinti viešose vietose vedžiojamus, privačiose valdose laikomus šunis, taip pat kates. Už laikomą neženklintą augintinį numatyta administracinė atsakomybė ir bauda nuo 30 iki 120 Eur.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: