Jau esame rašę, kad Ruklos seniūnijoje kilo nemenkas sąmyšis, kuomet parapijiečiai prie Ruklos koplyčios kryžiaus pasodino vienmetes gėlės - serenčius, o Ruklos seniūnė Vilma Akvilė Karoblienė liepė jas išsikasti per dvi dienas motyvuodama tuo, kad parapijiečiai pažeidė Jonavos rajono savivaldybės teritorijų priežiūros ir valdymo taisyklių nuostatas (Plačiau skaitykite čia). Nors serenčiai tąkart buvo palikti augti,  jais žavėjęsi gyventojai šį savaitgalį išvydo liūdną vaizdą - dalis gėlių buvo niekingai išrautos ir numestos gulėti šalia gėlyno. Ruklos gyventojai suskubo ieškoti kaltų, dalis atvirai spėliojo, kad prie to galėjo prisidėti tie, kam serenčiai nepatiko nuo pat jų pasodinimo dienos - apie tai diskutuota ir ,,Facebook" grupėje ,,Ruklos gėdos stulpas".  Ir čia, panašu, kyla nauja nesantaikos banga - kol seniūnė tikina nesuprantanti, kodėl tiek dėmesio skiriama serenčiams, kai miestelyje, jos žodžiais tariant, yra kur kas rimtesnių problemų, gyventojai piktinasi jos abejingumu. 

Norėtų įsitraukimo

,,Gėlių nebėra ir dėl to labai liūdna. Vargu, ar čia padės vaizdo kameros, nes gatvės seniai nebe apšviestos.  Bet jei rankas suvienytų seniūnija ir policija, paprasti žmonės, galbūt, pavyktų surasti tuos niekšus. Juk tiek paveniai žmonės, tiek miestelis turi kameras. Tik, vargu, ar seniūnijai tai rūpi... Greičiau, žinant serenčių pasodinimo priešistorę, net džiugu, kad gėlės nukentėjo", - kalbėjo viešai savo vardo skelbti nenorėjusi rukliškė, paprašiusi paviešinti šią istoriją.

,,Tegul žino visi žmonės, kas vyksta Rukloje", - teigė skaitytoja.

Sako, kad serenčiai - ne didžiausia problema

Susisiekus su Ruklos seniūne patvirtinta, kad gėlės išdraskytos.

,,Seniūnija daugiau duomenų apie išrautą gėlyną neturi išskyrus tą faktą, kad gėlės nėra prižiūrimos, daug yra išdžiūvusių, gausu piktžolių, viskas chaotiška. Dėl išrautų gėlių seniūnija į policijos pareigūnus nesikreips, nes tai nėra seniūnijos nuosavybė, gėlės susodintos savavališkai su seniūnija derinta nebuvo.

Apgailestaujame, kad taip vyksta, tačiau norime pabrėžti, jog Ruklos miestelyje randama ir daugiau nusižengimų – tai ir dažnai daužomi katilinės langai, net tris kartus nuo kovo mėnesio išdaužyti autobusų stotelių stiklai, laužomos šiukšliadėžės ir suoliukai, gadinami aikštyno vartai, laiko teniso tvoros, apšvietimo apskaitos prietaisai, draskoma medžių žievė, jų šakos, nuskinami rožių, augančių prie koplyčios žiedai, nuolatos gadinama jaunimo erdvės pavėsinė, ištraukiami ir išmėtomi šviestuvėliai iš skvero, šunų išknisami gėlynai, pridergiamas lauko tinklinio smėlio aikštelė... Ir tai tik keletas pastebėjimų, kurie yra dažna Ruklos miestelio kasdienybė į kuriuos Ruklos bendruomenė nereaguoja, „Jonavos žinios“ straipsnių nerašo. Tad kodėl paskutiniu metu yra iškeliama tik serenčių problema, kai Ruklos miestelyje yra daug skaudesnių klausimų?", - rašo seniūnė, pridurdama, kad viliasi, jog niokojami gėlynai, tiek daužomas arba gadinamas inventorius ir visos kitos nepilietiškos iniciatyvos kažkada baigsis.

,,Tikime žmonių geranoriškumu, pilietiškumu ir noru gyventi gražiame, saugiame ir draugiškame Ruklos miestelyje", - teigė A. Karoblienė. 

Neigia nepriežiūrą

Į policiją kreipėsi gėles prižiūrėjęs parapijietis Giedrius Krasauskas. Vyras kategoriškai neigia seniūnės pasakojimą, kad gėlės - apleistos.

,,Seniūnė sako netiesą. Apsodinus šlaitą, aš gėles prižiūrėjau, jas laisčiau. Po kurio laiko pastebėjau, kad  gėlės yra purškiamos, kaip įtariu, chemikalais.

Turiu ir nuotraukas. Atsodinau 75 vienetus serenčių, bet ir šie po truputį buvo purškiami. Galiausiai buvo išrauti piktybiškai", - teigė G. Krasauskas.

Šalia to, vyras priduria, kad seniūnijoje dirbę asmenys jam pasakojo, jog šiems norint palieti aptariamu serenčius, seniūnija aiškiai uždraudė tai daryti.

,,Šalia yra vandens, tai nėra sunku palieti jas... Nors aš pats darau tai, žmonės norėjo padėti, bet, deja, negalėjo - jiems buvo pasakyta, kad net atliekant darbus šalia, lieti šiuos serenčius - uždrausta. Iš kur tiek pykčio dėl gėlių", - teigė G. Krasauskas.

,,Jei grįžtume į pačią priešistorę, tądien, kai aš sodinau gėles, seniūnė pati buvo bažnyčioje, matė, kokius darbus atlieku, bet nei žodžio nepasakė, kad to daryti  negalima be kažkokių suderinimų. Niekaip nesuprantu, kaip gali trukdyti žydinčios gėlės", - pridūrė rukliškis. 

Pasiteiravus, ar jis tikisi, kad gėles išrovę asmenys bus nustatyti, vyras neslepia šiuo klausimu daug optimizmo neturintis.

,,Ten yra kameros, bet kai gatvės vakarais neapšviestos, ką jos ten mato?", - retoriškai klausė G.  Krasauskas.

Belieka tikėtis, kad liūdnos prognozės nepasitvirtins ir gėles išrovę asmenys bus nustatyti.  

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: