Jonavos rajono savivaldybės interneto svetainėje patalpinta J. Ralio g. želdinių rekonstrukcijos informacija.

Pagal pateiktus vizualizacinius duomenis, J. Ralio gatvėje ketinama šalinti 7 liepas, vieną medį ketinama apgenėti. Taip pat plane pažymėti naujai sodinami medžiai bei krūmai. Naujai sodinamų augalų sąraše įtraukta: 11 vnt. sidabrinių liepų (Tilia tomentosa) „Varsaviensis“ ir 180 vnt. Stefanandra karpytalapė (Stephanandra incisa) „CRISPA“.

Dar 2012 metais Jonavos mieste buvo atlikta želdynų inventorizacija ir tais pačiais metais dendrologai rekomendavo rekonstruoti J. Ralio gatvės želdynus.

Vertindami kiekvieną šios gatvės liepą, dendrologai pateikė ir jų būklės įvertinimus. Kadaise liepų viršūnės buvo nupjautos, taip formuojant lapiją, tačiau tokiu būdu medžiai buvo sugadinti, nebeturi centrinės ašies, netvarkingai ataugusi lapija, medžiai pakrypę, pasvirę, jų atgaivinti nebeįmanoma, todėl rekomenduota 7 nupjauti, o vieną – apgenėti.

Želdinių komisija nutarė rekonstruoti J. Ralio gatvės želdinius ir netrukus prasidės pirmieji darbai – medžių šalinimas, genėjimas, naujų sodinukų vietos paruošimas ir sodinimas.

Kaip jau minėta aukščiau, bus atsodinta 11 sidabrinių liepų (Tilia tomentosa) „Varsaviensis“, kurios yra atsparios druskai, švinui, kietoms dangoms, oro taršai. Bus sodinama 180  karpytalapių Stefanandrų, kurios papuoš centrinę miesto dalį.

Su J. Ralio gatvės želdynų rekonstrukcija susipažinti galite ČIA 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: