Sunkumus pavyko įveikti

Pastaruosius kelerius metus verslas išgyvena sudėtingą laikotarpį. Sumaištį pradėjo COVID-19 pandemija, pernai prasidėjusi Rusijos agresija prieš Ukrainą, nerimą pagilino išaugusios elektros bei žaliavų kainos. Daugelis verslininkų neįveikė užklupusių sunkumų ir, atvirai sakant, nuleido rankas. „Baldai Jums“ nepasidavė pesimizmui ir praėjusius metus baigė sėkmingai – kolektyvo nariams neužlaikė atlyginimų, bankams atidavė paskolas, valstybei grąžino pandemijos metu atidėtus mokesčius.

Pasak generalinio direktoriaus A. Meškausko, pernykščiai metai buvo sunkūs, tačiau analizių ir vadovybės gilių įžvalgų dėka iššūkius sugebėta įveikti. Jonavos bendrovės „Baldai Jums“ visa produkcija yra skirta eksportui. Joje pagaminti baldai keliauja į įvairias Europos Sąjungos valstybes. Mūsų mieste pagaminti baldai parduodami prestižiniuose tinkluose, priklausančiuose prabangos sektoriams. Įmonės vadovas pabrėžia, kad ekonomikos ir teigiamų rezultatų variklis yra būtent eksportas. Jei Lietuvoje sutriktų eksportavimo sritis, kiltų didelių problemų. Štai kodėl taip svarbu ieškoti nišų ir plėsti eksporto galimybes.

„Sunkumai niekada nedžiugina, tačiau mes dėjome ir dedame visas pastangas, kad įmonė tvirtai vystytų baldų pramonę. Pernai pardavimai išaugo 26 procentais. Būtų visai neblogai, jei ir šiais metais išlaikytume tokį patį lygį. Siaučiant visoms krizėms, niekada neatleidome nė vieno darbuotojo, vadinasi, nepailginome Užimtumo tarnyboje registruojamų bedarbių sąrašo. Šiuo metu mūsų įmonėje dirba per 300 darbuotojų“, – sako gen. direktorius.

Net krizių akivaizdoje pernai baldų įmonėje pasiekta reikšmingų pokyčių. Bendrovė nuolat rūpinasi, skiria nemažai investicijų, kad teritorija nebūtų teršiama dulkėmis, o įvairios atliekos būtų perdirbamos. Ši idėja buvo sėkmingai įgyvendinta, o „Baldai Jums“ 2016 m. suteiktas „Žaliausios įmonės“ titulas. 2022-aisiais administracija įgyvendino projektą, susijusį ir su elektros energijos gamybos pajėgumais, ir su suteiktu titulu – pastatė 600 kilovatų saulės elektrinę. Toks pat gamtą tausojantis įrenginys turėtų iškilti ir šiais metais.

Įgyvendinus mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros projektą, atidarytas  naujas cechas, kuriame gaminamos aplinkos triukšmą izoliuojančios ofiso kabinos. „Mūsų sprendimas buvo teisingas – naujas produktas turėjo nemažą paklausą, pirmais gamybos metais bendrą įmonės apyvartą padidino 15 procentų. Taigi mūsų įmonė išplėtė galimybes konkuruoti kitame ofiso baldų rinkos segmente“, – pridūrė N. Meškauskienė, už įmonės plėtros rezultatus, aktualius projektus, idėjas bei jų įgyvendinimą ir novatoriškumą prieš kelerius metus pelniusi Lietuvos mastu „Metų verslininkės“ vardą.

 Nuo atstovybės iki filialo

„Baldai Jums“ yra Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų (KPPAR) Jonavos filialo narė. Filialas, kurio tarybai vadovauja A. Meškauskas, vienija beveik pusšimtį mūsų rajono įmonių. Maža, vos kelis verslo atstovus turėjusi atstovybė išaugo į stiprų KPPAR padalinį. Šis faktas rodo, kad Kauno Rūmai, jungiantys 13 savivaldybių, vertina mūsų krašte veikiančias bendroves. Analogiškus filialus, be Jonavos, teturi tik Kėdainiai ir Marijampolė.

Įmonės direktoriaus žodžiais tariant, „KPPAR – solidi verslo organizacija, ginanti savo interesus“. Jo teigimu, ir pastaraisiais metais Rūmai buvo pagrindinis iniciatorius, nepalikęs verslininkų likimo valiai, Vyriausybei aiškinęs susiklosčiusią padėtį verslo srityje.

„Malonu, kad rajono verslininkai dalijasi sėkmės istorijomis, gerąja patirtimi, užmezga naudingus kontaktus ir tokiu būdu parodo savo įvaizdį. Filialas turi gražią tradiciją – metams baigiantis apdovanojame geriausių rezultatų pasiekusias įmones.  Mano supratimu, taip didėja konkurencingumas ir skatina kitus verslo  atstovus pasitempti, didinti pardavimus, gerinti teikiamas paslaugas. Tam reikia ir ryžto, ir išminties, ir drąsos. Tik drąsūs žmonės nebijo sunkumų ir sudėtingų išbandymų“, – sako A. Meškauskas.

Kompetencijomis ir dalijasi, ir siekia naujų

Nijolė ir Alfonsas šmaikštauja, kad būna dienų, kai jie, dirbdami vienoje ir toje pačioje įmonėje, net nesusitinka. „Atrodytų keista, tačiau mes turime savo užduotis, kitaip tariant – kiekvienam savo. Ir darbe, ir namuose vienas į kito erdvę nelendame. Tarkime, strateginiai tikslai – finansų valdymas, derybos yra mano sritis, o gamybos klausimai – Alfonso reikalas. Gal kitiems ir keista – į darbą ir iš darbo važiuojame kartu, o kai kuriuos įmonės reikalus tenka aptarti namuose, nes  darbe tiesiog nepasimatome. Bet tai jokia problema, tokie atvejai nėra dažni. Svarbiausia, kad mes vienas kitą suprantame, kilusias abejones išsiaiškiname be piktumų“, – sako N. Meškauskienė, nemažai laiko skirianti veiklai Trečiojo amžiaus universitete (TAU).

Moteris yra šio universiteto Ekonomikos ir teisės fakulteto dekanė. Ji skaito paskaitas universiteto lankytojams, veda seminarus. Pavyzdžiui, ne vienam jonaviečiui ar jonavietei turėjo reikšmės jos patirtis apie asmeninių finansų   valdymą ar elektros energijos tiekėjo pasirinkimą. Ekonomikos ir teisės fakulteto kvietimu vyko susitikimas su Seimo nariu Eugenijumi Sabučiu, supažindinusiu su Lietuvos Respublikos biudžeto formavimu ir t. t. Neseniai TAU lankytojai dalyvavo aktualiame seminare „Kaip atpažinti telefoninius sukčius?“.

Nijolė, dirbdama finansininke ir turinti daugybę kompetencijų šioje srityje, mielai dalijasi jomis su kitais. Tačiau būdama itin aktyvi ir smalsi moteris, kuriai rūpi kiekvieno žmogaus likimas, tobulina anglų kalbos žinias.  „Noriu mokėti, o ne tik žinoti anglų kalbą. Tad lankau šios užsienio kalbos užsiėmimus, dalyvauju turizmo fakulteto veikloje. Negali juk žmogus užsidaryti savame kiaute ir sakyti: man pakaks. Niekada nepakaks! Kol esi sveikas ir gyvas, privalai judėti ir siekti to, kas tau dar įmanoma, tiesiog kaupti savo turimų žinių bagažą. Didžiuojuosi aktyviais senjorais, nesėdinčiais prie televizijos ekranų, bet tobulinančiais save, turtinančiais žiniomis, bendravimu ir noru papildyti  gyvenimą savo aktyvia veikla“, – sako p. Nijolė.

Jaudina rajono problemos

Abu sutuoktiniai yra Lietuvos socialdemokratų partijos kandidatų sąrašuose. Alfonsas, turintis 25-erių metų darbo rajono Taryboje patirtį, o Nijolė buvusi vienos kadencijos Sveikatos, ekologijos ir socialinių reikalų komiteto narė  ketina varžytis su bendraminčiais ir šių metų rinkimuose.

„Man rūpi senjorų užimtumas. Gerai, kad turime buvusio Suaugusiųjų švietimo centro salę. Bet juk ten labai maža vietos – žmonės susispaudę vienas prie kito, reikia jiems daugiau erdvės. Be to, TAU skiriamas toks menkas finansavimas, kad dažniausiai lektoriai skaito paskaitas kaip savanoriai, be jokio atlygio. O juk yra klausimų, kurie reikalauja išsamių, prasmingų paskaitų. Bet kur rasti tokį kvalifikuotą lektorių, kuris sutiktų savanoriauti ir Jonavoje dalytųsi savo patarimais? To negana. Jau šiandien turime rūpintis jaunimo egzaminų rezultatais, kur labai svarbios matematikos žinios. Artėja ketvirtoji pramonės revoliucija, kur be formulių ir matematikos žinių bus neįmanoma draugauti su robotais. Juk robotas be žmogaus neveiks – klausys tavo komandos, o ką tu jam pasakysi, jei neišmanai matematikos? Tad man labai rūpi, kaip rajono Savivaldybės atitinkamos institucijos ketina stiprinti šios disciplinos mokymą. Gal matematikos mokytojams žadama pakelti algas ar ieškoti aukštos kvalifikacijos specialistų, suteikiant jiems tam tikrų lengvų – mokant priedus, apgyvendinant ir panašiai?

Man svarbus ir biudžeto formavimas, ir jo peržiūros, ir mūsų rajono gyventojų sveikatos apsauga. Ar atlaikysime Sveikatos apsaugos ministerijos spaudimą ir žmonės galės gauti paslaugas čia, savo gyvenamoje vietoje? Ar Jonavos savivaldybė turės galimybę  garantuoti pavėžėjimo paslaugas pacientui, kuriam čia ir dabar reikalinga pagalba? Skauda ir dėl finansų skyrimo seniūnaičiams, kurie važinėja pas gyventojus, domisi jų problemomis ir turi išleisti savo lėšas. Dabar metams jiems skiriama apgailėtinai menka suma, neva kurui.  Argi negalėtume šiems visuomenininkams skirti bent jau vieno minimalaus dydžio atlyginimo per metus? Žinote, man skauda ir dėl sunkiai materialiai gyvenančių šeimų, ir be tėvų likusių vaikų, ir senjorų, iki šiol dėl infliacijos nesuduriančių galo su galu.

Daug yra spręstinų klausimų, į kuriuos norėčiau įsigilinti, jei išrinktų mane į rajono Tarybą“, – nuomonę išsako finansų magistrės laipsnį turinti moteris, nuo ekonomistės, vyr. ekonomistės, vyr. buhalterės ir vyr. finansininkės pakilusi iki finansų direktorės karjeros.

Nuobodžiauti nėra kada

Verslininkams nėra laiko nuobodžiauti. Turintys patirtį tiek versle, tiek politikoje abu supranta, ką žmogui reiškia „pavarvinti seilę“ dairantis po prekybos centrus ir išeiti su tuščiais krepšeliais.

 Todėl „Baldai Jums“ remia įvairias visuomenines organizacijas, pvz., sutrikusio intelekto organizaciją „Viltis“, Neįgaliųjų draugiją, Jonavos krašto moterų asociaciją „Jonavietė“, Joninių šventę, daugelį kitų.

„Baldai Jums“ nėra abejingi visų lūkesčiams. Norime, kad mūsų krašto žmonės gyventų pilnavertį gyvenimą ir būtų laimingi. Suprantame, kad sėkmę lemia ne išorinis spindesys, bet dvasia ir darbai“, – mintija abu sutuoktiniai, savo gerus norus ir siekius atiduodantys Jonavos kraštui.

O kai klesti santarvė šeimoje, ir darbas geriau sekasi, ir ateitimi norisi tikėti. Anot Nijolės, jai reikia pajusti žemės pulsavimą, todėl namuose atsideda žemės darbams kelių arų plotelyje. „Man patinka auginti daržoves, gėles, skinti vaisius, konservuoti. To išmokau iš mamos, todėl nenorėčiau pirkti iš parduotuvės nežinia ko „prifarširuoto“ agurko ar obuolio. O šeimoje man gera. Mūsų su Alfonsu draugystė, prasidėjusi prieš 45-erius metus, suvedė į platų vieškelį, kuriuo einiame iki šiol. O jame džiugina dukrų šeimos, anūkėlių prisiglaudimas ir didelis jausmas, kurio nenusakytų patys gražiausieji žodžiai“, – jausmingai kalba Nijolė.

Apdovanojimai – tai pasiekimų įvertinimas

„Mano sėkmės priežastis – mane supantys žmonės ir tikėjimas savimi. Galiu drąsiai pasakyti: karjera priklauso nuo paties žmogaus. Pakeliui į sėkmę pasitaiko nemažai nesėkmių – tai kaina, kurią tenka sumokėti. Bet tai neabejotinai atsiperka, nes gyvenimas – tai rizika. Vadinasi, jei nepatyrei jokių nesėkmių, tai reiškia, jog tu negyvenai. Pasitaikiusius nepriteklius ir sunkumus nugalėjau. Tai rodo ir daugkartinis mano darbo įvertinimas. Be jau minėtų įvertinimų, esu apdovanota „Darbo žvaigždės“ medaliu, UAB „Baldai Jums“ vardiniu laikrodžiu. Tai mano biografijos ryškiausieji blyksniai“, – šypsosi N. Meškauskienė.

Šioje srityje nenusileidžia ir jos sutuoktinis Alfonsas. Jis apdovanotas bronzos ir sidabro „Darbo žvaigždėmis“, „Profesijos riterio“ ženklu, jam suteiktas Nusipelniusio Lietuvos pramonės darbuotojo Garbės vardas, galima būtų vardyti daug kitokių apdovanojimų.

Jei tiesos karalius dar nenumirė, turime tikėti jo teisingumu, kuriame atsiveria ir mūsų visų gyvenimo kokybė. Tai priklauso nuo rinkėjų pasirinkimo ir rinkimuose į Savivaldybės Tarybą išreikštos jų valios. Abejingų čia būti negali.

Nijolė Meškauskienė g. m. 1957 - 12 - 02
Alfonsas Meškauskas g. m. 1954 - 11 - 03

Politinė reklama. Bus apmokėta iš Lietuvos socialdemokratų partijos Jonavos sk. kandidatų sąrašo Jonavos rinkimų apygardoje Nr. 10 rinkimų sąskaitos.

Teksto autorius - Ignas NARKEVIČIUS

Užsakomasis straipsnis

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: